آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معین شد، 3 دهک اول 20 میلیون، بقیه 40 میلیون تومان

به گزارش مجله نماشو، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: آورده اولیه متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن برای دهک های اول تا سوم 20میلیون تومان و برای سایر دهک ها 40میلیون تومان معین شده است.

آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معین شد، 3 دهک اول 20 میلیون، بقیه 40 میلیون تومان

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: آورده اولیه متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن برای دهک های اول تا سوم 20 میلیون تومان و برای سایر دهک ها 40 میلیون تومان تعیین شده است.

محمود محمودزاده اضافه کرد: مبلغ 20 میلیون تومان، برای متقاضیان تأیید صلاحیت شده است که در صورت تأیید شرایط نهایی به وسیله پیامک به آن ها اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: این پیامک برای دریافت آورده اولیه به وسیله سرشماره تعیین به شماره تلفن سرپرستان خانوار ارسال خواهد شد و در نظر داریم اطلاع رسانی دقیقی در این زمینه داشته باشیم تا کلاهبرداری انجام نگردد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: واریز آورده اولیه متقاضیان نهضت ملی در 4 تا 5 مرحله انجام خواهد شد که در این زمینه نیز اطلاع رسانی خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای تعیین سقف تسهیلات نهضت ملی نیز روز گذشته به تصویب شورای پول و اعتبار رسید و بر این اساس طرح نهضت ملی مسکن یک گام دیگر به اجرا نزدیک شد.

متقاضیان مسکن در تهران 450 میلیون تومان، در شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان شهرها) 400 میلیون تومان و در مراکز استان ها 350 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

رقم این تسهیلات در سایر شهر ها 350 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان است.

سود تسهیلات، متغیر و بستگی به دهک درآمدی خانوار دارد و دولت از دهک های پایین حمایت خواهد نمود.

قرار است چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته گردد که اکنون مراحل ثبت نام آن در حال اجرا است.

عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته نخست آبان ماه در بیشتر استان ها شروع شده است. تا به امروز نزدیک به 900 هزار نفر در طرح نهضت ملی به وسیله سامانه ثمن ثبت نام نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1964

به "آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معین شد، 3 دهک اول 20 میلیون، بقیه 40 میلیون تومان" امتیاز دهید

1 کاربر به "آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معین شد، 3 دهک اول 20 میلیون، بقیه 40 میلیون تومان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آورده اولیه متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن معین شد، 3 دهک اول 20 میلیون، بقیه 40 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید