اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار است

به گزارش مجله نماشو، استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار است،گفت: امیدواریم مقدمات این مهم در وزارت نیرو به انجام رسیده که امیدواریم این طرح نیز هرچه سریعتر اجرایی گردد.

اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار است

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله نماشو از بیرجند، سید علی اکبر پرویزی ظهر امروز در حاشیه طرح های هفته دولت با تشریح برنامه های دولت در استان گفت: توسعه شبکه ریلی از مهم ترین اولویت های کاری دولت دوازدهم است و خراسان جنوبی نیز در این بین صندلی ویژه ای دارد.

وی با بیان اینکه اتصال خراسان جنوبی به شبکه ریلی از درخواست های مهم مسئولان و مردم استان خراسان جنوبی است، اعلام کرد: در سفر رئیس جمهور به استان نیز این مهم مورد توجه نهاده شد و بعد از برگزاری جلسات تخصصی با مدیران وزارت راه در مرکز، امیدواریم هر چه سریعتر عملیات اجرایی این پروژه مهم در استان شروع گردد.

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قطعه اول این پروژه شامل 49 کیلومتر از کال شور به گناباد است، گفت: از سمت بیرجند نیز کوشش می گردد عملیات اجرایی این پروژه شروع گردد.

پرویزی به سایر خدمات دولت در حوزه راه و شهرسازی اشاره نمود و اعلام کرد: بر اساس تصمیماتی که اتخاذ شده، تا خاتمه امسال در یک طرح ضربتی پرداخت تسهیلات 20 میلیون تومانی ازدواج در کشور بروز خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی مسکن اجتماعی را از دیگر طرح های دولت در این حوزه دانست و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید درگیر ایجاد زیرساخت های مسکن مهر شد و در این زمینه وقت، انرژی و اعتبارات زیادی را صرف کرد گرچه هنوز هم بعضی مسائل در حوزه های زیرساختی در این مساکن وجود دارد.

وی گفت: در حال حاضر در حوزه تامین فضاهای آموزشی در مسکن مهر بیرجند با مسائل زیادی روبرو هستیم چرا که اغلب جانمایی های انجام شده در این زمینه مناسب نبوده است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه محورهای مواصلاتی استان دارای مسائل عدیده ای بود، گفت: از بدو ورود به استان این مشکل مورد توجه نهاده شد و تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه بهسازی، روکش و آسفالت راه های اصلی و فرعی استان به انجام رسیده که قابل تقدیر است.

پرویزی با بیان اینکه در سال های اخیر در تمامی شهرستان های استان اقدامات در حوزه بهسازی و آسفالت راه ها به انجام رسیده است، گفت: بهسازی 110 کیلومتر از جهت ارتباطی نهبندان- سربیشه بخشی از اقدامات در این حوزه است.

وی تسریع در دو بانده کردن محور ارتباطی بیرجند - قاین را مورد تأکید قرار داد و اضافه کرد: با کوشش های انجام شده دولت 50 میلیون تومان اعتبار علاوه بر اعتبارات مصوب به این پروژه اختصاص داد که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن رضایت بخش است.

استاندار خراسان جنوبی انتقال آب به استان را از دیگر مطالبات مهم مردم استان دانست و گفت: تأمین آب بعضی از شهرستان های استان از محورهای خاص، انتقال آب از دشت خوشاب و دشت آهنگران و نیز انتقال آب از دریای عمان از جمله طرح هایی است که در این زمینه در دست اقدام است.

انتهای پیغام،

منبع: تسنیم
انتشار: 26 آبان 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 578

به "اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی نیازمند 1500 میلیارد تومان اعتبار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید