اختصاص 1350 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس کشور

به گزارش مجله نماشو، مهرالله رخشانی مهر بعدازظهر پنجشنبه در بازدید از مدارس شهرستان رزن بابیان اینکه سرانه میانگین فضای مدارس کشور 5.2 مترمربع است، گفت: میانگین سرانه 11 استان کشور کم تر از این مقدار است.

اختصاص 1350 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس کشور

وی اضافه کرد: سرانه استانداردی که تعریف گردیده بر اساس استانداردهای جهانی8.4 مترمربع است که با آن فاصله زیادی داریم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به نحوه تخصیص اعتبارات طی 2سال گذشته، ادامه داد: سال 95 تخصیص اعتبارات سازمان نوسازی مدارس 10 درصد و در سال 96 نزدیک به 47 درصد بوده است.

رخشانی مهر بابیان اینکه امسال یک هزار و 350 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی مدارس کشور پیش بینی گردیده که 100 درصد آن جذب گردیده است، گفت: با توجه به حجم بالای کار علیرغم جذب این میزان اعتبار، دریافتی ها کفاف تعمیر و تجهیز مدارس کشور را نمی دهد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تنها راه چاره این مشکل را استفاده از بند 3 ماده 63 قانون برنامه ششم توسعه مطرح کرد و گفت: در این بند آمده که مبلغ 3 میلیارد دلار از محل حساب ذخیره ارزی برای تخریب و بازسازی مدارس کشور در نظر گرفته گردد که به دنبال تحقق این برنامه هستیم.

وی بابیان اینکه اولویت امروز رساندن سرانه 11 استان کشور به استاندارد میانگین کشوری است، تأکید کرد: حدود 30 درصد فضای آموزشی کشور فرسوده و نیازمند مقاوم سازی است.

رخشانی مهر با اشاره به اولویت های این سازمان در امسال گفت: امسال 3 اولویت رساندن استان های محروم به خط میانگین، تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و ساخت مدارس جدید در مناطق مهاجرپذیر در دستور کار قرار گرفته است.

وی مهاجرت مردم و مکان یابی نادرست در ساخت مدارس را از عوامل خالی شدن مدارس از دانش آموز دانست و گفت: مدارس خالی گردیده جز آمار سرانه 5.2 دهم مترمربع آمده است و اگر این آمار کم کنیم از سرانه میانگین کم می گردد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور راه چاره مشکل کمبود فضای آموزشی را ساخت مدارس جدید مطرح کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 91

به "اختصاص 1350 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 1350 میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز مدارس کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید