اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می کنیم

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند.

اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می کنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با بیان اینکه برای مقابله با حملات پ.ک.ک، ی.پ.گ و داعش از سمت سوریه، برای تاسیس منطقه امن در شمال این کشور تلاش می کنیم و تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم، گفت: اگر بعد از پایان 150 ساعت، منطقه از تروریست ها پاکسازی نشود، خودمان این کار را خواهیم کرد.

وی افزود: چیزی که ما را ناراحت می کند این است که مقامات برخی کشورها با تروریست ها پشت میز می نشینند و از ما می خواهند که میانجیگری اینها را بپذیریم. ما به هیچ وجه با تروریست ها مذاکره نمی کنیم و میانجیگری در این زمینه را نیز نخواهیم پذیرفت.

رئیس جمهور ترکیه گفت: اگر تروریست ها به حملات خود از داخل 30 کیلومتر(منطقه امن) و یا خارج از آن ادامه دهند، آنان را دنبال کرده و هر آنچه لازم است را انجام خواهیم داد. انتظار ما از جامعه دنیای، احترام به حساسیت های ما نسبت به امنیت مرزهایمان و حمایت از پروژه های ما در خصوص بازگرداندن پناهجویان سوری است.

اردوغان افزود: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند. به دنیا نیز عزم ملت تُرک را نشان خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4217

به "اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید