از سال 67 تا به امروز کرونا دارم ، این روزها شبیه زمان بمباران شیمیایی است

به گزارش مجله نماشو، یک جانباز شیمیایی گیلانی اظهار داشت: هر روز برای جانبازان شیمیایی روزهای کرونایی است. من از سال 67 کرونا دارم و تا به امروز 500 ساعت در اتاق عمل بوده ام و ریه سمت چپم مسدود است.

از سال 67 تا به امروز کرونا دارم ، این روزها شبیه زمان بمباران شیمیایی است

به گزارش خبرنگاران آنلاین، منصور افضلی در گفت وگو با ایسنا، گفت: جانباز 70 درصد شیمیایی در منطقه ماووت عراق است. متولد سال 1341 در رودبار هستم و هم زمان با دوران خدمت سربازی به جبهه رفتم و از سال 60 در منطقه حضور داشتم و سال 67 با گاز خردل شیمیایی شدم.

وی که هم اکنون ساکن شهر منجیل است، درصد جانبازی خود را 86 درصد دانست و افزود: در عرض 24 ساعت دو بار مورد بمباران شیمیایی صدام قرار گرفتم؛ اولین بار در ماووت و دومین بار در بیمارستان صحرایی الزهرا که بین بانه و سردشت قرار داشت.

این جانباز شیمیایی روزهای کرونایی را بسیار شبیه زمان بمباران شیمیایی دانست و توضیح داد: همان گونه که در دوران دفاع مقدس با یاری مردم بر دشمنان پیروز شدیم، امروز نیز برای مدیریت این بحران باید از یاری مردم بهره بگیریم و این یاری در قالب ماندن در خانه و رعایت بهداشت است.

افضلی با بیان این که هر روز برای جانبازان شیمیایی روزهای کرونایی است، اعلام کرد: من از سال 67 کرونا دارم و تا به امروز 500 ساعت در اتاق عمل بوده ام و ریه سمت چپم مسدود است و ریه سمت راستم دیگر توان ندارد. حتی سال 96 برای درمان به آلمان رفتم، اما پزشکان آنجا نیز مرا جواب کردند.

وی مسائل پوستی، گوارشی، پوکی استخوان و اعصاب را از دیگر آثار شیمیایی شدن خودش دانست و افزود: همه جانبازان شیمیایی با این مسائل روبرو هستند و شرایط مردم در این روزها را درک می نمایند.

این جانباز 70 درصد شیمیایی گفت: افزایش سن موجب شده ضایعات شیمیایی بیشتر خودش را نشان دهد. قدرت جسمی و توان ایمنی بدن جانبازان شیمیایی پایین است و شب را به سختی به صبح می رسانیم. در واقع خوابیدن در شب یک مصیبت است.

افضلی از مردم خواست در روزهایی که با بحران کرونا روبرو هستیم بیشتر به هم رحم نمایند و یادآور شد: نسل دفاع مقدس نسل بی نظیری بود و مردم اخلاص داشتند. امروز نیز اگر می خواهیم بر دشمنان خود فائق آییم باید از دفاع مقدس و یادگاران آن الگوبرداری کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3849

به "از سال 67 تا به امروز کرونا دارم ، این روزها شبیه زمان بمباران شیمیایی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سال 67 تا به امروز کرونا دارم ، این روزها شبیه زمان بمباران شیمیایی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید