اعتراض کرانچار: بازیکن نمی دهند ، هر کس نیاید، خط می زنم

بنا بر سنوات گذشته باشگاه ها از دادن بازیکن به تیم امید طفره می روند و همین اعتراض سرمربی تیم امید را به همراه داشته.

اعتراض کرانچار: بازیکن نمی دهند ، هر کس نیاید، خط می زنم

رابطه مسدود تیم امید و باشگاهها یک کلیشه قدیمی است که ظاهرا قرار نیست هیچوقت در این فوتبال حل گردد و همین اعتراض طبیعی زلاتکو کرانچار را به همراه داشته. کرانچار سرمربی تیم امید در حاشیه تمرین امروز درباره اردوی این تیم این تیم گفت: ایده اصلی ما این بود که بعد از تورنمنت قطر تیم را بعد از 15 روز دور هم جمع کنیم و کار را متوقف نکنیم. با 2 اردوی بعدی بتوانیم لیست 30 نفره را به شکل قطعی انتخاب کنیم و در مقدماتی المپیک از آنها استفاده کنیم.

وی درباره غیبت بعضی بازیکنان در اردوی تیم امید گفت: از روز نخست دیدید که ما همه اردوهایمان را در تاریخ فیفا دی برگزار کردیم تا لطمه ای به تیم های لیگ رجحان نخورد اما این اردو در تاریخ فیفا دی نیست اما وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال از ما خواسته اند که همه توانمان را برای موفقیت تیم امید برداریم تا بعد از چهل و چند سال بتوانیم راهی المپیک شویم.

*ذخیره ها را هم به ما نمی دهند

کرانچار تاکید نمود: هر چه به بازی های اصلی نزدیک می شویم مجبوریم که بازیکنان را در 2 یا 3 نوبت دعوت کنیم که حتی خارج از فیفا دی خواهد بود و امیدوارم که مربیان لیگ رجحان شرایط ما را درک نمایند اما مربیانی که از بازیکنان امید در ترکیب شان استفاده نمی نمایند و اجازه حضور آنها را در اردوی تیم امید هم نمی دهند را درک نمی کنم و این موضوع برای من سنگین است. امیدوارم در اردوهای بعدی مربیان شرایط ما را بیشتر درک نمایند و همکاری مناسبی صورت بگیرد تا با یک جو مناسب بتوانیم تیمی را بسازیم که شرایط صعود به المپیک را داشته باشد.

سرمربی تیم امید درباره بازیکنانی نظیر مهدی قائدی، الهیار صیادمنش و ... که در تیم های باشگاهی شان بازی نمی نمایند و به تیم امید هم نیامدند، گفت: با حرف شما موافق هستم. در همین رابطه من به همراهی حمید استیلی و تعدادی از اعضای کمیته فنی در این خصوص صحبت کردیم و صحبت من این است که اگر این بازیکنان در تیم من بودند و بازی می کردند، مسئله ای نبود اما این بازیکنان در تیم خودشان هم یک دقیقه بازی نکرده اند. این البته تصمیم سرمربی است و من به آن ورود نمی کنم چون به من هم ارتباطی ندارد اما می توانستند این بار بازیکنانشان را به ما بدهند. امیدوارم که از دور بعدی تمرینات که از اول اسفند شروع می گردد همکاری ها بیشتر صورت گیرد بخصوص از اردوی 12 اسفند هرچند که باید شکیبا بود و ما همه چیز را به دقت زیر نظر داریم.

*هر کس نیاید، خطش می زنم

کرانچار در پاسخ به این سوال که با این شرایط اگر باز هم با تیم امید همکاری صورت نگیرد، تکلیف چه خواهد بود، اضافه نمود: در این زمینه با آقای تاج جلسه ای را برگزار می کنیم و رئیس سازمان لیگ هم در این جلسه حضور خواهد داشت تا راهکارهای مناسب برای برگزاری 2 اردوی بعدی را پیدا کنیم. اگر نخواهند که این بازیکنان در کنار ما باشند و در اردوهای بعدی ما را همراهی ننمایند مجبوریم آنها را کنار بگذاریم و بازیکنان دیگر را دعوت کنیم که این مسئله باعث تضعیف ما خواهد شد اما اگر مربیان نخواهند همکاری نمایند باید تصمیمات شدیدتری در این خصوص اتخاذ گردد.

کرانچار درباره بازی کردن یونس دلفی در لیگ بلژیک و اینکه آیا این بازیکن به اردوهای بعدی دعوت خواهد شد یا نه، اظهارداشت: شرایط باشگاه های خارجی را درک می کنم چون آنها از تاریخ فیفا دی استفاده می نمایند اما اگر این بازیکنان نمی توانند در باشگاه هایشان از نظر فنی یاریی به تیم انجام دهند بهتر است تا آنها را در اختیار ما قرار دهند تا به ما یاری نمایند این موضوع درباره تیم هایی مثل پیکان، سایپا، استقلال، پرسپولیس و ... هم صدق می نماید چون اگر آنها از بازیکنانشان استفاده نمی نمایند آنها می توانند در تمرینات تیم امید حاضر شوند تا در شرایط تمرینی و رقابت قرار بگیرند.

*چه دلیلی دارد که تفاهم تیم بزرگسالان هم برای تیم امید انجام نگردد؟

کرانچار درباره اینکه بازیکنانی که به اردو نمی آیند از تیم امید خط خواهند خورد و دعوت نمی شوند، اظهارداشت: بازیکنانی که دعوت شدند همگی از بازیکنانی بودند که در جام جهانی زیر 17 سال و زیر 20 سال حضور داشتند و تجربه خوبی دارند همچنین ما از بازیکنان لیگ رجحان هم استفاده می کنیم تا شرایط خوبی ایجاد گردد اما همانطور که باشگاه ها با تیم بزرگسالان برای حضور در جام ملت های آسیا تفاهم کردند و حدود 50 روز بازیکنانشان را در اختیار تیم ملی بزرگسالان قرار دادند چه دلیلی دارد که این اتفاق برای تیم امید رخ ندهد؟ حتی می توان با هماهنگی زمان بازی های لیگ برتر را جابجا کرد تا فشار کمتری به بازیکنان وارد گردد و آنها بتوانند در تیم امید حضور داشته باشند.

وی در خصوص اینکه چه امکاناتی برای صعود تیم امید به المپیک احتیاج است، گفت: در وهله اول باید 2 اردوی بعدی را خیلی خوب برگزار کنیم و بازیکنانمان را در اختیار داشته باشیم چرا که این مهمترین شرط است. از طرف دیگر باید حمایت تماشاگران را هم داشته باشیم تا از بازیکنان که جوان هستند حمایت گردد چرا که آنها تضمینی برای موفقیت ما خواهند بود. پس از اینکه با حمایت طرفداران و رسانه ها توانستیم به دور بعدی صعود کنیم برای دور بعدی برنامه ریزی خواهیم کرد.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: بروزرسانی: 21 خرداد 1398 شناسه مطلب: 209

به "اعتراض کرانچار: بازیکن نمی دهند ، هر کس نیاید، خط می زنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض کرانچار: بازیکن نمی دهند ، هر کس نیاید، خط می زنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید