الحریری: لبنان در منازعات منطقه ای دخالت نمی کند

به گزارش مجله نماشو، نخست وزیر لبنان که به امارات سفر کرده است، تأکید کرد که کشورش با هر گونه فعالیت خصمانه علیه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مخالف است.

الحریری: لبنان در منازعات منطقه ای دخالت نمی کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعد الحریری نخست وزیر لبنان روز یکشنبه در جریان سفر به امارات گفت که به عنوان نخست وزیر تأکید می کنم که مخالف هر گونه دخالت دادن لبنان در درگیری های اطراف این کشور هستم.

الحریری در مصاحبه با خبرگزاری امارات(وام) تأکید کرد که دولت لبنان با هر گونه دخالت یا مشارکت در هر گونه فعالیت خصمانه هر سازمانی علیه کشورهای عربی حاشیه خلیج(فارس) مخالف است.

وی افزود که دولت لبنان تصمیم گرفته در منازعات خارجی یا امور داخلی کشورهای عربی دخالت نکند اما متأسفانه این تصمیم نقض می شود آن هم نه از سوی دولت بلکه از سوی یکی از طرف های سیاسی شرکت کننده در دولت.

نخست وزیر لبنان همچنین درباره اتهامات وارده علیه حزب الله گفت که بهتر است که حزب الله را به عنوان یک نظام منطقه ای و نه یکی از طرف های دولت لبنان متهم کرد.

وی تأکید کرد که لبنان بخش جدایی ناپذیر جهان عرب است و ثبات آن با ثبات و امنیت جهان عرب به خصوص در ارتباط با جنبه های سیاسی و اقتصادی گره خورده است.

الحریری درباره حمله پهپادی اخیر به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان سعودی نیز این حمله را خطرناک توصیف کرد و گفت که این حمله منطقه خلیج فارس و صلح منطقه ای را در آستانه انفجار قرار داد و سطح تنش در منطقه را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه لبنان به رهبری حکیمانه عربستان سعودی اعتماد دارد، بر راه حل سیاسی بحران از طریق گفت وگو تأکید کرد و گفت که جامعه جهانی باید به مسئولیت خود برای توقف دخالت در امور داخلی کشورهای عربی عمل کند.

نخست وزیر لبنان در رأس هیأتی متشکل از شش نفر از وزرا و مسئولان عالی رتبه این کشور به منظور مشارکت در کنفرانس سرمایه گذاری امارات-لبنان به امارات سفر کرده و قرار است این کنفرانس امروز دوشنبه برگزار شود.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4286

به "الحریری: لبنان در منازعات منطقه ای دخالت نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحریری: لبنان در منازعات منطقه ای دخالت نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید