انتقاد 150دانشمند آمریکایی از تحریم دانشمندان چینی

به گزارش مجله نماشو به نقل از شینهوا، حدود 150 محقق زیست پزشکی در آمریکا با امضای نامه از اقدامات سازمان های دولتی و دانشگاه های این کشور در مورد تحریم دانشمندان چینی و همچنین محدودیت همکاری بین چین و آمریکا انتقاد نموده اند.

انتقاد 150دانشمند آمریکایی از تحریم دانشمندان چینی

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

جرمی لوین مدیر ارشد اجرایی شرکت Ovid Therapeutics نامه ای سرگشاده در انجمن Nature Research Bioengineering منتشر نموده است. او در این نامه با اشاره به آنکه بعضی از دانشمندان چینی از سمت دانشگاهی خود در آمریکا برکنار شده اند، اظهار نگرانی نموده است. به گفته او این اقدامات جوی از ترس و عدم قطعیت در جامعه زیست پزشکی آمریکا ایجاد می نماید.

علاوه بر آن رهبران حوزه های تحقیقات زیست پزشکی، توسعه داروهای زیست پزشکی و همچنین استادان دانشگاه با امضای این نامه حمایت خود از دانشمندان چینی را نشان داده است. میان این افراد نام فیلیپ شارپ برنده جایزه نوبل، اریک لندر موسس انستیتوMIT& Harvrd و ژانگ فنگ یکی از پیشتازان حوزه ابزارهای مهندسی ژنتیک دیده می گردد.

در این نامه آمده است: اقدامات اخیر سازمان های دولتی و دانشگاه های آمریکایی درخصوص دانشمندان چینی حاضر در این کشور ، موقعیت برتر آمریکا در علوم زیست پزشکی را تهدید می نماید. ایجاد ترس سبب می گردد بسیاری از دانشمندان برجسته چینی آمریکا را ترک نمایند یا هرگز به این کشور برنگردند. همچنین دانشمندان کشورهای دیگر که در آمریکا فعالیت می نمایند نیز تصور نمایند در مرحله بعد آنها نیز هدف چنین اقداماتی قرار می گیرند.چنین اقداماتی همکاری میان دانشمندان آمریکایی و چینی را محدود می نماید و به ضرر منافع آمریکا است.

به نوشته لوین تحقیقات اولیه نشان می دهد از سال 1999 میلادی بیش از 400 هزار حق نشر آمریکایی توسط مخترعان چینی تبار ثبت شده و در حدود 28 درصد از مقالات زیست پزشکی منتشر شده در 2018 میلادی یک مولف چینی تبار حضور دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 364

به "انتقاد 150دانشمند آمریکایی از تحریم دانشمندان چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد 150دانشمند آمریکایی از تحریم دانشمندان چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید