انفجار بمب در میان معترضان در تایلند 22 زخمی برجای گذاشت

به گزارش مجله نماشو، خبرنگاران: مقامات تایلند امروز از زخمی شدن 22 نفر درپی یک انفجار در میان جمعیت تظاهرکنندگان در بانکوک خبر دادند.

انفجار بمب در میان معترضان در تایلند 22 زخمی برجای گذاشت

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش گروه بین الملل مجله نماشو به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات تایلند امروز (آدینه) از زخمی شدن 22 نفر درپی یک انفجار در میان جمعیت تظاهرکنندگان در بانکوک خبر دادند.

سخنگوی این اعتراضات در این باره گفت: ساتپ تاگسوبان، رهبر جنبش مخالف تایلند در میان جمعیت معترضان بوده است اما زخمی نشده است.

وی گفت: در جریان این راهپیمایی یک وسیله انفجاری در یک کامیون حامل تظاهر کنندگان که چند ده متر با تاگسوبان فاصله داشت، پرتاب شد.

این در حالی است که هزاران نفر از هواداران احزاب مخالف تایلند طی روزهای اخیر در اعتراض به سیاست های دولت این کشور در پایتخت دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند.

اقدام مخالفان و معترضان دولت تایلند برای تعطیلی شهر بانکوک با هدف افزایش فشار بر یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر این کشور برای استعفا صورت می گیرد.

بنا بر این گزارش، مخالفان دولت تایلند پیش از این تهدید نموده بودند که در صورت عدم استعفای شیناواترا، بانکوک را از 13 ژانویه تعطیل خواهند کرد. نخست وزیر تایلند سعی نموده است با ارائه پیشنهاد برگزاری انتخابات زودهنگام 2 فوریه به بحران سیاسی این کشور انتها دهد ولی مخالفان به شدت نگران پیروزی مجدد وی در انتخابات هستند.

اعتراضات اخیر تایلند از سال 2010 میلادی تاکنون بی سابقه بوده است. اعتراضات سال 2010 میلادی نیز با سرکوب ارتش روبرو شد و حداقل 91 کشته برجا گذاشت.

مخالفان تایلندی بر این باورند که نخست وزیر این کشور عروسکی در دست برادرش یعنی تاکسین شیناواتر است. تاکسین شیناواترا در کودتای 2006 میلادی سرنگون شد و برای رهایی از حکم دو سال زندان به اتهام فساد اقتصادی در خارج از تایلند زندگی می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 497

به "انفجار بمب در میان معترضان در تایلند 22 زخمی برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انفجار بمب در میان معترضان در تایلند 22 زخمی برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید