بانک ها سومین صنعت بزرگ بازار سهام شدند

به گزارش مجله نماشو، آمارهای رسمی نشان می دهد بانک ها و موسسات اعتباری در شهریور امسال سومین صنعت بزرگ بازار سهام از نظر ارزش معاملات بوده اند.

بانک ها سومین صنعت بزرگ بازار سهام شدند

به گزارش مهر ،شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، اسامی بزرگترین صنایع بورسی و فرابورسی از نظر ارزش معاملات را در پایان شهریور سال 98 معرفی کرد که بانک ها و موسسات اعتباری در جایگاه سوم بزرگ ترین صنعت در بازار سرمایه قرار دارند.

  • بزرگترین صنعت

نگاهی به جزییات آمار عملکرد صنایع حاضر در بازار سهام نشان می دهد که صنعت اوراق تامین مالی با 85 هزار و912 میلیارد ریال در پایان شهریور98 در صدر بزرگترین صنعت بورسی از نظر ارزش معاملات ایستاد.

  • رتبه های دوم و سوم

از سویی دیگر، صنعت صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با 78 هزار و 659 میلیارد ریال و فلزات اساسی با 53 هزار و 247 میلیارد ریال در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

  • جایگاه بانک ها و موسسات اعتباری

همچنین گروه خودرو و ساخت قطعات، بانک ها و موسسات اعتباری، محصولات شیمیایی، مواد و محصولات دارویی، سرمایه گذاری ها، محصولات غذایی و آشامیدنی بجز قند و شکر و استخراج کانه های فلزی در مکان های چهارم تا دهم بزرگترین صنایع بورسی و فرابورسی از نظر ارزش معاملات هستند.

  • ضعیف ترین صنایع بازار سرمایه

بر اساس این گزارش، فعالیت های هنری، سرگرمی و خلاقانه و ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری در رتبه های پایانیی این جدول ایستادند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4260

به "بانک ها سومین صنعت بزرگ بازار سهام شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک ها سومین صنعت بزرگ بازار سهام شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید