برجام فرصت دوباره ای برای تبدیل ایتالیا به شریک نخست تجاری ایران

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی عصر سه شنبه به وقت محلی (بامداد چهارشنبه به وقت تهران)، در این دیدار که در حاشیه هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد، گفت: سفرهای دوجانبه اخیر، نقطه عطفی در روابط مشترک و نشانگر اراده دو ملت و دو دولت برای توسعه و تحکیم سطح همکاریها است.

برجام فرصت دوباره ای برای تبدیل ایتالیا به شریک نخست تجاری ایران

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

روحانی با تاکید بر ضرورت توسعه همکاریهای مشترک در عرصه های اقتصادی ، علمی و سیاسی، نقش بخش های خصوصی دو کشور را در این جهت ارزشمند دانست و اظهارداشت: علاقه شرکتهای خصوصی دوطرف به روابط تجاری باید مورد حمایت و تشویق دو دولت قرار گیرد.

رییس جمهوری در ادامه به موضوع برجام اشاره نمود و با تاکید براینکه مطابق برجام طرفین متعهد به تامین فضای لازم برای فعالیت اقتصادی ایران هستند، گفت: طرفین باید به استحکام برجام پایبند باشند و استحکام برجام می تواند پایه ای نیز برای افزایش صلح و ثبات منطقه باشد.

روحانی با بیان اینکه رهبران اروپا باید به بانکها و بیمه ها برای همکاری اقتصادی تضمین و اطمینان دهند، توضیح داد: ملتها و شرکتهای ما و منطقه باید از فواید برجام منتفع شوند.

نخست وزیر ایتالیا نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه رم با هیجان به دنبال تقویت روابط همه جانبه با تهران است، گفت: ما برای هر اقدامی در جهت استحکام روابط اقتصادی آماده ایم.

ماتئو رنتزی با اشاره به اعزام یک هیات بلندپایه ایتالیا به تهران طی ماه های آینده تاکید نمود: در بحث روابط بانکی، بیمه دولتی ساچه ایتالیا آماده ارائه تضمین های ضروری است.

نخست وزیر ایتالیا ، اطمینان و تقویت سرمایه گذاران برای همکاری با ایران را برای ایتالیا حیاتی دانست و اظهارداشت: در رابطه با برجام تعهد خود را تکرار و برای استحکام آن هر چه بتوانیم انجام خواهیم داد.

وی همچنین گفت که کشورش آماده رایزنی و هماهنگی با ایران در مسایل منطقه ای و بین المللی است

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 10 آبان 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 534

به "برجام فرصت دوباره ای برای تبدیل ایتالیا به شریک نخست تجاری ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برجام فرصت دوباره ای برای تبدیل ایتالیا به شریک نخست تجاری ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید