بازسازی خانه: آنالیز احداث باغ تایلندی و ادامه فرایند بازسازی سفارت تایلند

به گزارش مجله نماشو، تهران (پانا) - شهردار منطقه 12 طی بازدید از سفارت تایلند از آنالیز احداث باغ تایلندی در این منطقه و ادامه فرایند بازسازی این سفارتخانه اطلاع داد.

بازسازی خانه: آنالیز احداث باغ تایلندی و ادامه فرایند بازسازی سفارت تایلند

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

علی محمد سعادتی، شهردار منطقه 12 با همراهی ورا ووت پونگ پرا پاپانت، سفیر کشور تایلند از این سفارتخانه به منظور آنالیز ادامه فرایند بازسازی از آن بازدید کرد.

در این بازدید سعادتی با ابراز اطمینان از اینکه آنالیز های شهرداری منطقه در کمال صحت، دقت و با حفظ امانت انجام می گیرد، اضافه نمود: فرایند پیشروی پفراینده شهرسازی سفارت تایلند در خصوص عملیات اجرایی و بازسازی آن سفارتخانه آنالیز شد و به همین منظور بازدیدی از این سفارتخانه صورت گرفت.

وی با یادآوری برگزاری جلسات قبلی با سفیر تایلند در حوزه این موضوع ادامه داد: شهرداری منطقه همکاری های لازم با سفارتخانه برای تسریع در حل و فصل این موضوع را در دستور کار خود قرار داده است.

در ادامه سفیر تایلند ضمن قدردانی از نتایج مثبت این ملاقات با اشاره به درخواست های پیشین این سفارتخانه از شهرداری تهران برای ایجاد باغ تایلندی در منطقه 12، خواهان تشکیل کمیته ای مشترک برای احداث این باغ شد که اولین اقدام آن توافق برای جانمایی این باغ باشد.

ورا ووت پونگ پرا پاپانت با بیان اینکه در این باغ می توان با استفاده از مجسمه هایی برآمده از فرهنگ و آداب و سنن تایلندی یا بسته به اقلیم و آب وهوای منطقه، از گونه های گیاهی این کشور بهره برد، گفت: این باغ مظهر دوستی کشور تایلند و ایران است و در آن نباید صرفاً از المان های فرهنگی تایلند استفاده گردد، بلکه طراحی آن باید به گونه ای باشد که عناصر فرهنگی هر دو کشور در کنار هم به منصه ظهور برسد تا به این ترتیب باغ تایلندی، نمایانگر دوستی دیرینه دو کشور طی قرن های گذشته گردد.

سعادتی هم ضمن اعلام موافقت با تشکیل کمیته مشترک و آمادگی کامل برای آغاز برنامه ریزی مالی و فضایی برای احداث این باغ، خواهان کسب مجوزهای لازم و حل و فصل مراحل دیپلماتیک به منظور تسریع در فرایند اقدامات، مکاتبات و تعاملات در این زمینه شد و اعلام کرد: شهر یک موجود زنده است و ما گام به گام باید با تغییر و تحولات آن همراهی کنیم؛ بنابراین نمی توان با توجه به این تغییر و تحولات، فرایند اجرای پروژه ها را به تعویق انداخت.

وی بر انجام مذاکرات در خصوص نوع خدمات و کارهایی که سفارت و دولت تایلند برای ساخت این بوستان می خواهد انجام دهد، تأکید کرد و اضافه نمود: برای معین شدن نوع همکاری از طراحی، مشخص یا انتقال نوع گونه های گیاهی تایلندی، سرمایه گذاری و... احتیاج به اعلام رسمی سفارتخانه داریم تا بتوانیم در خصوص اقدامات دیگر برنامه ریزی کنیم.

شهردار منطقه 12 با یادآوری تملک باغ های تاریخی و توسعه فضای سبز طی سال گذشته و امسال به وسیله شهرداری منطقه، از استفاده از تجربه ها و ایده های قبلی کشور تایلند در کشورهای دیگر در خصوص ایجاد باغ تایلندی برای خلق ایده های تازه در ایران استقبال کرد و گفت: به اسم برنامه ریزی کوتاه مدت تا زمان احداث این باغ می توان با برگزاری نمایشگاه های موقت و معرفی فرصت های فرهنگی مشترک به ایده های جناب سفیر در خصوص برجسته کردن دوستی دو کشور جامع عمل پوشاند.

وی ضمن ابراز تمایل برای افزایش جذب جهانگرد از کشور تایلند به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری منطقه 12 به اسم منطقه تاریخی قلب طهران گفت: این منطقه از هر نظر هتلینگ، اقامتگاه ها، امکانات رفاهی مورد احتیاج و... برای پذیرایی از جهانگرد های تایلندی آمادگی کامل دارد و از آن استقبال می نماید.

سعادتی بعلاوه با اعلام آمادگی برای ایجاد فرصت های مالی مشترکی که در منطقه مرکزی تهران به اسم محدوده جهانگردی و پر رفت وآمد شهر وجود دارد، ادامه داد: طی تعامل با تجار تایلندی یا شرکت های سرمایه گذاری با نظر خود سفارتخانه می توان در قالب ایجاد مراکز تفریحی، بازارهای اختصاصی، ارائه خدمات پزشکی و... برای نمود پیداکردن ظرفیت های مالی تایلند و شکل گیری خدمات متقابل اقدام کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، در سرانجام سفیر تایلند با بیان اینکه زمینه های همکاری دوجانبه در حوزه موضوعات طرح شده بسیار بالاست، در خصوص اجرای ایده های شهردار منطقه 12 اعلام آمادگی کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1860

به "بازسازی خانه: آنالیز احداث باغ تایلندی و ادامه فرایند بازسازی سفارت تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی خانه: آنالیز احداث باغ تایلندی و ادامه فرایند بازسازی سفارت تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید