برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری اولین کنگره ملی خانواده

به گزارش مجله نماشو، معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی گفت: با توجه به اهمیت حوزه خانواده، باید همه دلسوزان حوزه خانواده برای کاهش چالش ها قدم پیش بگذارند.

برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری اولین کنگره ملی خانواده

کمال اکبری در مصاحبه با مجله نماشو با بیان این مطلب گفت: امروز نهاد خانواده نه در ایران که در همه دنیا با چالش هایی رو به رو است که دلایل متعددی را می توان برای این موضوع برشمرد. همچنین تحولات دنیای به همراه خود آسیب ها و چالش هایی نیز داشته که البته خانواده نیز از این آسیب ها مصون نمانده است، اما این بدان معنا نیست که باید در برابر این چالش ها منفعل رفتار کرد.

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی اضافه نمود: برای برون رفت از این آسیب ها، لازم است که در گام اول فعالان و نخبگان این حوزه پا پیش بگذارند؛ آنهایی که به صورت مستقیم با خانواده های بسیاری ارتباط دارند و چالش ها و مسائل آن ها را به تفکیک و میزان اهمیت می شناسند.

اکبری با بیان این مطلب که تاکنون در این زمینه همایش هایی به صورت استانی و منطقه ای برگزار شده و دستاوردهای بسیاری هم داشته ادامه داد: اکنون زمان آن است که ما این موضوع را در سطح کلان تر ببینیم و با همین نگاه، اولین کنگره ملی خانواده برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه، پنل های آموزشی و تبادل نظر میان فعالان حوزه خانواده با هم از یکسو و با مسئولان و متولیان این امر از سوی دیگر، قطعا دستاوردهای بسیاری به همراه خواهد داشت که لازم است بر این دستاوردها تمرکز و آن ها را اجرایی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 122

به "برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری اولین کنگره ملی خانواده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی وزارت کشور برای برگزاری اولین کنگره ملی خانواده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید