بهره مندی دانشجویان از امتیاز مهمان درسی در نزدیک ترین واحد محل زندگی خود

به گزارش مجله نماشو، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از امکان بهره مندی دانشجویان این دانشگاه از امتیاز میهمان درسی در نزدیک ترین واحد محل سکونت خود اطلاع داد و گفت: طرح نوین فاصله گذاری هوشمند برای حضور دانشجویان مقطع دکتری در کلاس های آموزشی، و دانشجویان سایر مقاطع در آزمایشگاه ها، کارگاه ها و برگزاری جلسات دفاع از خاتمه نامه و رساله دانشجویان از اردیبهشت 99 به صورت مرحله ای اجرا می گردد.

بهره مندی دانشجویان از امتیاز مهمان درسی در نزدیک ترین واحد محل زندگی خود

به گزارش مجله نماشو، دکتر محمدمهدی طهرانچی در ملاقات نوروزی 20 فروردین با معاونان و مدیران کل معاونت علوم، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد، با اشاره به ظرفیت های این دانشگاه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بیش از 400 واحد و مرکز دانشگاهی در سراسر کشور دارد که این ظرفیت بی نظیر می تواند در شرایط ویژه ای که ویروس کرونا کشور را تحت تأثیر قرار داده، به اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند یاری کند.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات که دانشگاه آزاد اسلامی می تواند مبدع و متولی آن باشد، طرح نوین فاصله گذاری هوشمند برای حضور دانشجویان مقطع دکتری در کلاس های آموزشی، و دانشجویان سایر مقاطع در آزمایشگاه ها، کارگاه ها و برگزاری جلسات دفاع از خاتمه نامه و رساله دانشجویان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: به این منظور، دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی می توانند از امتیاز میهمان درسی در نزدیک ترین واحد دانشگاه آزاد اسلامی محل زندگی خود استفاده نمایند. هدف از این اقدام، اجرای فاصله گذاری هوشمند و حفظ سلامت دانشجویان و جلوگیری از سفرهای بین شهری آنهاست.

دکتر طهرانچی اضافه کرد: دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند با مراجعه به نزدیک ترین واحد دانشگاهی محل زندگی خود، درس اخذ شده در ترم جاری را گذرانده یا واحدهای آزمایشگاه خود را در واحد میهمان طی نمایند. پس از حضور دانشجو در واحدی که به عنوان میهمان درسی در آن حضور دارد، گزارش فعالیت آموزشی به واحد مبدأ ارسال می گردد.

وی ادامه داد: درخصوص برگزاری جلسات دفاع از خاتمه نامه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دفاع از رساله دانشجویان دوره دکتری نیز دانشجویان می توانند با حضور معاون آموزشی و مدیر گروه نزدیک ترین واحد دانشگاهی، به عنوان ناظر و به وسیله ویدئو کنفرانس، از خاتمه نامه و رساله خود دفاع نمایند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آمادگی این دانشگاه برای ارائه خدمات به دانشجویان دولتی و غیرانتفاعی اطلاع داد و گفت: بنده به وزارت علوم نیز اعلام کردم که دانشگاه آزاد اسلامی آمادگی دارد با امضای تفاهم نامه همکاری و مشخص ضوابط، به دانشجویان دولتی و غیرانتفاعی نیز به عنوان مهمان درسی خدمات ارائه کند.

طهرانچی گفت: این طرح از ابتدای اردیبهشت ماه 99 به صورت مرحله به مرحله و با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا اجرا می گردد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اقدامات دانشگاه آزاد در حوزه امنیت غذایی، اظهار کرد: یکی از حوزه هایی که با گسترش شیوع ویروس کرونا در دنیا مورد تحقیق قرار گرفته، امنیت غذایی است؛ چرا که شبکه ترانزیت و حمل و نقل بین المللی غذا تقریباً قطع شده و در این شرایط تنها کشورهایی که به امنیت غذایی اهمیت می دادند، می توانند از این بحران عبور نمایند که الحمدلله دانشگاه آزاد اسلامی از سال گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید نمود: آنچه مهم است، این است که حرکت دانشگاه نباید متوقف گردد و ما همه توان خود را به کار گرفته ایم تا با جدیت فعالیت های آموزشی و اداری خود را به صورت پویا ادامه دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 12 خرداد 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1020

به "بهره مندی دانشجویان از امتیاز مهمان درسی در نزدیک ترین واحد محل زندگی خود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی دانشجویان از امتیاز مهمان درسی در نزدیک ترین واحد محل زندگی خود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید