تاکید برحمایت از اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی برای حضور در المپیک

به گزارش خبرنگاران، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک اخیرا در نامه ای به رئیس جمهور ایران بابت پشتیبانی انجام شده توسط دولت کشورمان از بازی های المپیک و به وسیله مشارکت در حمایت از قطعنامه صلح المپیک سازمان ملل، مراتب تشکر و قدردانی خود را اعلام نموده است.

تاکید برحمایت از اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی برای حضور در المپیک

در این نامه که به تاریخ 16 دسامبر برای حسن روحانی ارسال شده بود، بر حضور کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو و رقابت ورزشکاران کشورمان با نمایندگان دیگر کشورها تأکید شده بود.

متن نامه توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) به حسن روحانی رئیس جمهور ایران به این توضیح است:

جناب آقای رئیس جمهور؛

لطفا مراتب قدردانی خالصانه اینجانب را بابت پشتیبانی فعال آن دولت از بازی های المپیک به وسیله مشارکت در حمایت از قطعنامه صلح المپیک سازمان ملل بپذیرید. قطعنامه ساخت دنیایی بهتر و صلح آمیز به وسیله ورزش و آرمان المپیک به اتفاق آراء توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب شد و بدین طریق بنیاد برگزاری بازی های المپیک توکیو 2020 در صلح مستحکم شد.

این دستاورد منتج به تبدیل این بازی ها به موفقیتی بزرگ و ایجاد فرصت و سکو برای درخشش ورزشکاران کشور شما خواهد شد. آنان در کنار ورزشکارانی از کلیه 206 کمیته ملی المپیک و همچنین تیم پناهندگان المپیک به رقابت خواهند پرداخت.

کمیته بین المللی المپیک تنها زمانی می تواند این دنیا شمولی را تضمین نماید که قاطعانه پایبند به (رعایت) اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی باشد. در همین ارتباط یک نسخه از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را درباره اصول مربوطه به پیوست تقدیم می نمایم.

اطمینان دارم که جنابعالی و آن دولت به حمایت خود از این اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی ادامه خواهید داد تا بدین ترتیب بازی های المپیک توکیو 2020 ورای آن (بازی ها) بزرگداشت اتحاد کل بشریت در عین تنوع و تضاد باشد.

با تشکر مجدد از حمایت جنابعالی، لطفا احترامات فائقه و ارادت شخصی اینجانب را پذیرا باشید.

با احترام، توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 بهمن 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 764

به "تاکید برحمایت از اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی برای حضور در المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید برحمایت از اصول بی طرفی سیاسی و همبستگی برای حضور در المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید