تحریم های آمریکا، مانع هلال احمر ایران برای خرید واکسن آنفلوآنزا

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمعیت هلال احمر ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه تامین 2 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا توسط این سازمان، گفت: تحریم ها سبب شده در انتقال پول واکسن با مسائل زیادی روبه رو باشیم و حتی پول آن را بدون تضمین در اختیار فروشندگان قرار دهیم.

تحریم های آمریکا، مانع هلال احمر ایران برای خرید واکسن آنفلوآنزا

دکتر کریم همتی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره تامین واکسن آنفلوآنزا، گفت: حدودا تامین دو میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا بر عهده هلال احمر گذاشته شده بود که اقدامات لازم برای تامین این مقدار از تابستان اجرا شده است، اما متاسفاته هر بار با مانعی برخورد می کنیم.

وی ضمن ابراز امیدواری از تامین واکسن آنفلوآنزا طی روزهای آینده، اظهار کرد: امیدواریم علی رغم آنکه بانک شهر نیز به عنوان بانک واسط تحریم شد، بتوانیم واکسن را در اختیار مردم قرار دهیم.

همتی ادامه داد: تحریم گسترده بانک های دولتی و خصوصی سبب شده انتقال پول واکسن برای هلال احمر و وزارت بهداشت با مشکل همراه باشد. مجبور هستیم پول را بدون تضمین به فروشندگان دهیم و این موضوع کاری پر ریسک است که به خاطر هموطنانمان پذیرفته ایم و امیدواریم در آینده نزدیک به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی اضافه نمود: در نظر داریم از دو میلیون دوز واکسن آنفلوآنزایی که وظیفه تامین آن بر عهده هلال احمر است، حدودا 10 درصد در اختیار خودمان قرار گیرد تا هم به گروه های هدف ارائه کنیم و هم بر اساس سهمیه اعلامی وزارت بهداشت ما هم در داروخانه های خود واکسن آنفلوآنزا توزیع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3492

به "تحریم های آمریکا، مانع هلال احمر ایران برای خرید واکسن آنفلوآنزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا، مانع هلال احمر ایران برای خرید واکسن آنفلوآنزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید