ترامپ: برای ملاقات با مقامات ایرانی احتیاج به میانجی نیست

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمهور آمریکا دیدار با حسن روحانی در نیویورک را غیرمحتمل ندانست و گفت که برای ملاقات با مقامات ایرانی نیازمند میانجی نیست.

ترامپ: برای ملاقات با مقامات ایرانی احتیاج به میانجی نیست

به گزارش مجله نماشو، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه پس از دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در نیویورک در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با رئیس جمهور فرانسه درباره ایران دیدار خواهد نمود؟ گفت: امانوئل مکرون دوست من است و همواره می تواند با من دیدار داشته باشد اما ما برنامه کاری بسیار شلوغی داریم و متاسفانه مجبور شدیم بعضی از آنها را لغو کنیم.

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی کاخ سفید، ترامپ در پاسخ به سوالی درباره کوشش امانوئل مکرون برای میانجی گری میان تهران و واشنگتن و اینکه آیا او از این کوشش ها حمایت می نماید؟ بیان نمود: ما احتیاجمند میانجی نیستیم. ایران می خواهد کاری انجام دهد و من فکر نمی کنم که به میانجی احتیاج داشته باشیم. او دوست من است اما به دنبال میانجی نیستیم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره احتمال دیدار با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در نیویورک توضیح داد: ما هیچ برنامه کاری برای این دیدار نداریم. بعضی گفته اند که آنها مایل به دیدار هستند. صحبت هایی درباره یمن وجود داشت. خیلی ناگهانی آنها می خواهند از یمن خارج شوند و این چیز خوبی است. من این را مدتی پیش شنیدم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: باید ببینیم چه می گردد اما در حال حاضر هیچ برنامه ریزی (برای دیدار) وجود ندارد.

ترامپ در پاسخ به اینکه برگزاری چنین دیداری را غیرمحتمل ندانسته است، گفت: من هرگز چیزی را غیرمحتمل نمی دانم. چرا باید چنین کاری کنم.

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمهور آمریکا این روزها از احتمال ملاقات با حسن روحانی در نیویورک و حتی تمایل ایران برای چنین دیداری سخن گفته است. این در حالی است که محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان هرگونه احتمال دیدار میان روسای جمهور ایران و آمریکا را رد نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 526

به "ترامپ: برای ملاقات با مقامات ایرانی احتیاج به میانجی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: برای ملاقات با مقامات ایرانی احتیاج به میانجی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید