ترامپ: مردم در پاریس مرا می خواهند!

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمهوری آمریکا امروز (شنبه) همزمان با تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه از توافق تغییرات آب و هوایی پاریس انتقاد کرد.

ترامپ: مردم در پاریس مرا می خواهند!

به گزارش مجله نماشو، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با انتشار توییتی اعتراضات در فرانسه را نشانه عدم کارایی توافق پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی دانست و نوشت: توافق پاریس چندان برای پاریس خوب کار نمی کند! در سراسر فرانسه تظاهرات و شورش است. مردم نمی خواهند ارقام هنگفت بپردازند؛ ارقامی که بیشترش به کشورهای دنیا سوم می رود (و به شکل نامعلومی خرج می گردد) تا شاید از محیط زیست محافظت گردد. آنها شعار می دهند ما ترامپ را می خواهیم. عاشق فرانسه هستم!

او دقایقی پیش توییت دیگری منتشر کرد و در آن نوشت: روز و شبی بسیار اندوه بار در پاریس. شاید زمان آن رسیده که به توافق احمقانه و به شدت پرهزینه پاریس سرانجام دهیم و هزینه ها را در قالب مالیات کمتر به مردم برگردانیم.

ترامپ پیش از این نیز ضمن اشاره به عقب نشینی امانوئل ماکرون، همتای فرانسوی خود در مقابل خواسته های تظاهرکنندگان تأکید نموده بود که توافق پاریس شکست خورده است.

رئیس جمهوری فرانسه پس از تظاهرات شنبه گذشته جلیقه زردها افزایش مالیات بر سوخت در سال 2019 را ابتدا تعلیق و سپس لغو کرد.

انتقاد رئیس جمهوری آمریکا از توافق پاریس در حالی مطرح می گردد که نمایندگان نزدیک به 200 کشور دنیا در لهستان برای آنالیز تغییرات آب و هوایی گردهم آمده اند.

اجلاس کاتوویتس در لهستان بیست وچهارمین اجلاس بین المللی در مورد تغییرات اقلیمی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 170

به "ترامپ: مردم در پاریس مرا می خواهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: مردم در پاریس مرا می خواهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید