تعهد کاخ سفید بایدن به شفافیت و احترام به آزادی مطبوعات

به گزارش مجله نماشو، سخنگوی رئیس جمهور جدید آمریکا در نخستین کنفرانس خبری خود که چند ساعت پس از مراسم تحلیف برگزار گشت، متعهد شد تا درستی و شفافیت را به دولت بازگرداند.

تعهد کاخ سفید بایدن به شفافیت و احترام به آزادی مطبوعات

به نقل از خبرگزاری رویترز، جن ساکی که در دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا به عنوان سخنگوی ارشد وزارت امور خارجه خدمت کرده بود، به خبرنگاران گفت: من برای نقش یک مطبوعات آزاد و مستقل در دموکراسی مان احترام بسیاری قائل هستم.

برخلاف رفتار دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا و دستیاران ارشدش با آنچه که آن را رسانه های جعلی می خواندند، ساکی متعهد تبادل حرفه ای و مدنی شد.

وی گفت: به احتمال خیلی زیاد لحظاتی وجود خواهند داشت که ما با یکدیگر اختلاف نظر داریم و بدون شک روزهایی وجود خواهند داشت که ما برسر بخش های وسیعی از کنفرانس خبری اختلاف نظر خواهیم داشت. اما ما یک هدف مشترک داریم که آن هم تشریک اطلاعات درست و دقیق با مردم آمریکاست.

ساکی اضافه کرد: جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا قصد دارد شفافیت و درستی را به دولت بازگرداند تا حقیقت را هر چقدر هم که تلخ باشد به اشتراک بگذارد.

سخنگوی کاخ سفید توضیح داد: انتظار من این است که بتوانم در روزهای هفته جلسات توجیهی روزانه در کاخ سفید برگزار کنم و از مقامات بهداشتی نیز بخواهم برای توضیح تلاش های مربوط به تحت کنترل دریافت پاندمی کووید 19 حضور داشته باشند.

در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، کاخ سفید خبرگزاری هایی را که آنها را منتقد سرسخت دولت می دانست از حضور در کنفرانس های خبری منع کرده بود و اجازه نمی داد دوربین ها در این جلسات روشن باشند و این کنفرانس های خبری روزانه از تلویزیون پخش شوند.

در جریان یکی از مراسم مجازی کاخ سفید برای ایراد سوگند حدود یک هزار کارمند فدرال که نیاز به تایید سنا ندارند، بایدن بر احترام و خدمت به مردم تاکید کرد.

وی به کارمندان هشدار داد: اگر در زمانی که در دولت من کار می کنید بشنوم که به یکی از همکارانتان بی احترامی کرده اید، در جا اخراجتان می کنم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1538

به "تعهد کاخ سفید بایدن به شفافیت و احترام به آزادی مطبوعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعهد کاخ سفید بایدن به شفافیت و احترام به آزادی مطبوعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید