کوشش نخست وزیر انگلیس برای تعطیلی مجلس تا اواسط اکتبر

به گزارش مجله نماشو، بعضی رسانه های خبری از کوشش نخست وزیر انگلیس برای ادامه تعطیلی مجلس تا 14 اکتبر خبر می دهند.

کوشش نخست وزیر انگلیس برای تعطیلی مجلس تا اواسط اکتبر

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، بعضی منابع مطلع اعلام کردند که دولت بوریس جانسون به دنبال ادامه تعطیلی مجلس تا 14 اکتبر است تا مانع از کوشش های نمایندگان برای جلوگیری از خروج این کشور از اتحادیه اروپا گردد.

بریتانیا میخواهد رسما 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج گردد. تعطیلات تابستانی مجلس انگلیس قرار است 2 اکتبر به خاتمه برسد و پس از آن نمایندگان احزاب مخالف قصد دارند با تصویب قانونی برگزیت را به تاخیر بیندازند.

شبکه های بی بی سی و اسکای نیوز گزارش دادند که دولت لندن از ملکه انگلیس خواسته است تا جلسات مجلس را تا 14 اکتبر تعطیل کند. این اقدام راستا لازم برای برگزیت بدون توافق را هموار خواهد نمود چرا که نمایندگان مجلس دیگر فرصت کافی برای تصویب هر قانونی که مانع از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق گردد، نخواهند داشت.

آبزرور نیز گزارش داده است که جانسون از وزیر دادگستری انگلیس سئوال نموده است که آیا می تواند مجلس را از 9 سپتامبر یعنی 18 شهریورماه به مدت 5 هفته تعطیل کند تا مانع از مخالفت نمایندگان با برگزیت بدون توافق گردد؟

بوریس جانسون وعده داده است تا بریتانیا را در روز 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج کند. این در شرایطی است که بعضی از نمایندگان محافظه کار تهدید نموده اند که برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق، علیه وی رای خواهند داد.

جانسون پیش از این تهدید نموده است که حتی حاضر است مجلس انگلیس را به حالت تعلیق درآورد تا بتواند مانع از مخالفت نمایندگان مجلس با برگزیت بدون توافق گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 419

به "کوشش نخست وزیر انگلیس برای تعطیلی مجلس تا اواسط اکتبر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش نخست وزیر انگلیس برای تعطیلی مجلس تا اواسط اکتبر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید