جذب 3000 نیرو در وزارت بهداشت طی ماه های آینده

به گزارش مجله نماشو، رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اخیرا برای جذب 2280 نفر به صورت قراردادی تامین اعتبار شده و برای حدود 3هزار نفر دیگر هم پس از بررسی لازم در ماه های آینده تامین اعتبار خواهد شد.

جذب 3000 نیرو در وزارت بهداشت طی ماه های آینده

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری فارس، محمد باقر نوبخت عصر دیروز چهارشنبه از طریق صفحه اینستاگرام خود به همراه رییس امور رفاه و سلامت اجتماعی سازمان برنامه و بودجه و مدیران وزارت بهداشت، درمان و آموزش جوابگوی سوالات و درخواستهای کارکنان کادر بهداشت و درمان کشور شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد پرسش های مکرر درباره پرداخت فوق العاده ویژه کارکنان وزارت بهداشت گفت: اگر منظور فوق العاده شغل موضوع فصل هشتم آیین نامه مصوب هیئت امناست، از ابتدای اسفند ماه به همراه سایر اقلام این فصل به میزان 50 درصد اضافه شده است همچنین دستورالعمل پرداخت فوق العاده خدمات ارزنده کرونا در حال تهیه است و به زودی پرداخت می شود.

نوبخت در مورد آزمون استخدامی برای استخدام کارکنان جدید و تبدیل شرایط کارکنان شرکتی و قراردادی شاغل گفت: اخیرا به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شد تا 4000 نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته تا آخر اردیبهشت به کارگیری شوند، تا امکان استفاده از مابقی ظرفیت ازمون استخدامی فراهم شود.

وی افزود: اخیرا برای جذب 2280 نفر به صورت قراردادی تامین اعتبار شده و برای حدود 3هزار نفر دیگر هم پس از بررسی های لازم در ماه های آینده تامین اعتبار خواهد شد و به مرور جذب خواهند شد.

وی افزود: این نیروهای قراردادی از بین آن دسته از افرادی که حد نصاب آزمون قبلی را بدست آورده اند انتخاب می شوند.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه استخدامها در نظام سلامت کشور متناسب با ساخت و سازها در این بخش نبوده است و حتما نسبت به گسترش استخدامها در بخش سلامت کشور اقدام خواهیم کرد.

معاون رئیس جمهور گفت: با توجه به اینکه کارکنان شرکتی شاغل ارتباط استخدامی با وزارت بهداشت ندارند امکان تبدیل شرایط آنها وجود ندارد و در صوت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی رقابتی امکان جذب آنها وجود دارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: شاغلان قراردادی در نظام سلامت کشور تا 80 درصد از امتیازات لحاظ شده در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بهره مند خواهند شد و همچنین بررسیهای لازم انجام خواهد شد تا برای پرسنل شرکتی وزارت بهداشت که رابطه استخدامی با این وزارت خانه ندارند اقدامات لازم لحاظ شود.

نوبخت در ادامه با اشاره به تخصیص 10 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری گفت: در سال گذشته 5 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی لحاظ شده بود که در سال جاری این رقم تقریبا دو برابر شده است. همچنین 1300 میلیارد تومان نیز برای بیمه تکمیلی بازنشستگان محترم در نظر گرفته شده است.

نوبخت در پایان این مصاحبه گفت: بزودی با حضور نمایندگان تشکلهای ذی ربط در بخش بهداشت و درمان مسائل و کمبودهای این بخش بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3766

به "جذب 3000 نیرو در وزارت بهداشت طی ماه های آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذب 3000 نیرو در وزارت بهداشت طی ماه های آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید