حوادث ویژه 785 مصدوم برجای گذاشت

به گزارش مجله نماشو، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت طی هفته گذشته (از 11 تا 17 اردیبهشت) در مجموع 422 حادثه ویژه پرتلفات در سامانه مرکز راهنمایی عملیات و بحران (EOC) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت شد که در پی این حوادث 785 نفر مصدوم شدند.

حوادث ویژه 785 مصدوم برجای گذاشت

به گزارش اورژانس، مجتبی خالدی افزود: از مجموع حوادث ویژه ثبت شده طی هفته گذشته 94 مورد مربوط به حوادث ترافیکی و 328 مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی بوده است.

وی شرح داد: در هفته ای که گذشت با کوشش تکنسین های اورژانس، 673 نفر از مصدومان و بیماران توسط اورژانس به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و 112 نفر دیگر نیز از سوی تکنسین های اورژانس 115 در محل درمان سرپایی شدند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از هموطنان خواست در صورت مواجهه با مواردی از قبیل اورژانس های قلبی و تنفسی (تنگی نفس، فشار خون بالا، افت فشار خون)، اورژانس های گوارشی (خونریزی گوارشی همراه با استفراغ خونی) درد شکم، ضربه شدید به شکم، زنان و زایمان (سقط، تشنج، فشار خون بالا به همراه تاری دید و تورم اندام ها، خونریزی شدید) با شماره اورژانس 115 تماس بگیرند.

خالدی افزود: همچنین بیماران و مصدومان انواع حوادث می توانند در مواردی همچون اورژانس های اعصاب (تشنج، سکته مغزی، اختلال تکلم ناگهانی)، کاهش سطح هوشیاری، سردردهای شدید و ناگهانی به همراه سفتی گردن، ضربه به جمجمه و ستون فقرات به دنبال سقوط، تصادف، سوختگی، برق گرفتگی، غرق شدگی، مسمومیت دارویی و شیمیایی، خودکشی، مار گزیدگی، عقرب گزیدگی، دررفتگی، شکستگی ها، پارگی وسیع بافت نرم و خونریزی های شدید با شماره یاد شده تماس بگیرند.

حوادث ویژه حوادثی هستند که بیشتر از پنج مصدوم یا دو فوتی داشته باشند.

ارائه خدمات اورژانس پیش بیمارستانی در سوانح عمدی و غیرعمدی، حوادث غیر مترقبه و فوریت های پزشکی در هنگام بروز بیماری های نوپدید، جدید و بلایای طبیعی و انسان ساخت برای آحاد مردم یا هر ملیت و تابعیتی از وظایف و مأموریت های اصلی سازمان اورژانس کشور است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1712

به "حوادث ویژه 785 مصدوم برجای گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حوادث ویژه 785 مصدوم برجای گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید