خبرنگاران خشم عمومی و بی اعتمادی به برنامه نخست وزیر انگلیس در مقابله با کرونا

به گزارش مجله نماشو، لندن - خبرنگاران - نبود برنامه راهبردی بوریس جانسون برای مقابله با ویروس کرونا در یک هفته گذشته علاوه بر خشم و بلاتکلیفی افکار عمومی موجب بی اعتمادی و وحشت نمایندگان مجلس شده است.

خبرنگاران خشم عمومی و بی اعتمادی به برنامه نخست وزیر انگلیس در مقابله با کرونا

بیشتر نیمکت های مجلس عوام انگلیس از هفته گذشته که آمار ابتلا و مرگ و میر مبتلایان به کرونا به سرعت در حال افزایش بوده، خالی است. کنندگان که تا پیش از بروز این بحران با توجه به کمبود ظرفیت سالن مجلس به فاصله کمی کنار هم می نشستند، اینک با رعایت یک متر فاصله از هرگونه تماس نزدیک با یکدیگر وحشت دارند.

اسکای نیوز در همین زمینه گزارش داد، کافه مجلس تعطیل شده و زمان رای گیری هم که در گذشته 15 دقیقه طول می کشید اینک بین 30 تا 40 دقیقه زمان می برد تا کنندگان فاصله ایمنی را رعایت کنند.

اما نکته قابل توجه در نشست روز سه شنبه مجلس، حضور ندین دوریس معاون وزیر بهداشت انگلیس بود که چندی پیش از ابتلای خود به کرونا خبر داد. او در کمال شگفتی هنگامی که مت هنکوک وزیر بهداشت به سووالات کنندگان پاسخ می داد به فاصله کمی از او روی نیمکت نشسته بود.

وزیر بهداشت انگلیس گفت که خانم دوریس بهبود یافته و در کمال سلامتی در مجلس حاضر شده است. او بدون اشاره به شرایط هزاران بیماری که هفته ها در بیمارستان های این کشور تحت درمان کرونا هستند، مدعی شد تمام شواهد نشان می دهد که در بازه زمانی کوتاه، فرد دوباره به کرونا مبتلا نمی شود.

دوریس 21 اسفند گذشته با صدور بیانیه ای گفت که به ویروس کرونا مبتلا شده و خود را قرنطینه کرده است.

او در این بیانیه گفت؛ نتیجه آزمایش تشخیص ابتلا به کرونای وی مثبت شده و به محض کسب خبر در این رابطه تمام اقدامات احتیاطی را انجام داده و خود را در خانه قرنطینه کرده است.

او یک روز پس از شرکت در جلسه با حضور نخست وزیر انگلیس دچار علائم شبیه به کرونا شد و پس از انجام آزمایش به سرایت این ویروس پی برد. دوریس پس از آن گفت که مادر 80 ساله او هم به کرونا مبتلا شده است.

بر همین اساس فشارها برای انجام آزمایش کرونا از نخست وزیر انگلیس بالا گرفت اما سخنگوی دولت گفت جانسون دستورالعمل های پزشکی را رعایت کرده و علائم این بیماری در او بروز نکرده است.

البته روز دوشنبه گزارش شد که جانسون از ترس ابتلا به ویروس کرونا و ضرورت قرنطینه کردن خود، وزیر امورخارجه را به عنوان جانشین و متولی موقت دولت مشخص کرده است.

مشاور جانسون در امور برگزیت و تعداد دیگری از کنندگان مجلس نیز به دلیل بروز علائم ابتلا به کرونا خود را قرنطینه کرده اند.

جیکوب ریس موگ معاون نخست وزیر انگلیس روز سه شنبه از احتمال تعطیل شدن مجلس خبر داد تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری شود.

نخست وزیر انگلیس در یک هفته گذشته چندین بار سیاست دولت برای مقابله با کرونا را عوض کرده است. او پس از شکست سیاست ایمنی دستور رعایت فاصله ایمنی را صادر کرد و از مردم خواست تا به صورت داوطلبانه خود را در خانه قرنطینه کنند. جانسون سپس از بهبود اوضاع در 12 هفته آینده خبر داد اما روز دوشنبه در یک چرخش آشکار شرایط اضطراری گفت و از مردم انگلیس خواست تا از خانه بیرون نروند.

در همین حال آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا روز سه شنبه با افزایش بی سابقه ای روبرو شد و تعداد کشته شدگان به 422 نفر رسید. مقام های وزارت بهداشت پیش بینی کرده اند که این آمار در روزها و هفته های آینده بسرعت افزایش خواهد یافت.

این شرایط در کنار سیاست های ناکارآمد دولت باعث سردرگمی، بی اعتمادی و خشم مردم انگلیس شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3859

به "خبرنگاران خشم عمومی و بی اعتمادی به برنامه نخست وزیر انگلیس در مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خشم عمومی و بی اعتمادی به برنامه نخست وزیر انگلیس در مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید