خبرنگاران مهلت بیمه محصولات کشاورزی در مهاباد تمدید شد

به گزارش مجله نماشو، مهاباد- خبرنگاران- مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد گفت: مهلت بیمه محصولات زراعی این شهرستان برای بهره مندی بیشتر کشاورزان از مزایای آن تا سرانجام آذرماه جاری تمدید شد.

خبرنگاران مهلت بیمه محصولات کشاورزی در مهاباد تمدید شد

انور ابراهیمی آذر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: کشاورزان و بهره برداران قبل از اتمام این مهلت با مراجعه به کارگزاران مربوطه نسبت به بیمه محصولات زراعی خود اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه تا به امروز بیش از هفت هزار هکتار از مزارع کشاورزی در این شهرستان بیمه شده است، بیان نمود: فرصت بیمه محصولات باغی نیز همچنان باقی است و کشاورزان برای جلوگیری از خسارت احتمالی با توجه به غیرقابل پیش بینی بودن شرایط جوی، می توانند محصولات خود را بیمه نمایند.

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مهاباد گفت: سال جاری 22 میلیارد و 500 میلیون ریال غرامت برای جبران خسارت محصولات کشاورزی این شهرستان به بهره برداران پرداخت شد.

ابراهیمی آذر با بیان اینکه سال زراعی گذشته 15 هزار و 813 هکتار از مزارع این شهرستان زیر پوشش بیمه نهاده شد، اضافه نمود: خطرپذیری فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی، همیشه مقوله ای است که پوشش بیمه محصولات کشاورزی در منطقه را با اهمیت نموده است.

صندوق بیمه محصولات کشاورزی با هدف حمایت از کشاورزان تاسیس شده است و محصولات کشاورزی را مقابل هرگونه خطر از جمله سیل، تگرگ، یخبندان، سرمازدگی و خشکسالی به 2 صورت عمومی و انفرادی بیمه می نماید.

مهاباد با داشتن بیش از 80 هزار هکتار اراضی مستعد باغی و زراعی یکی از قطب های مهم فراوری محصولات کشاورزی در جنوب آذربایجان غربی محسوب می گردد.

براساس قانون برنامه ششم توسعه مالی و اجتماعی کشور 56 درصد حق بیمه محصولات کشاورزی که کشاورزان مجاز به کشت آن هستند، توسط دولت پرداخت می گردد و 46 درصد حق بیمه را کشاورز می پردازد.

منبع: ایرنا
انتشار: 14 دی 1399 بروزرسانی: 14 دی 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1427

به "خبرنگاران مهلت بیمه محصولات کشاورزی در مهاباد تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مهلت بیمه محصولات کشاورزی در مهاباد تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید