خبرنگاران 2 طرح آبرسانی در ایلام توسط رییس جمهوری افتتاح می گردد

به گزارش مجله نماشو، ایلام - خبرنگاران - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان ایلام گفت: 2 طرح عظیم شبکه آبیاری و زهکشی فکه دهلران و آبگیری سد مخزنی گلال ایلام پنجشنبه هفته جاری با حضور رییس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد.

خبرنگاران 2 طرح آبرسانی در ایلام توسط رییس جمهوری افتتاح می گردد

علی پوراحمد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله نماشو گفت: در این آیین که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار می گردد شبکه آبیاری و زهکشی فکه شهرستان دهلران به مساحت 2 هزار و 200 هکتار و طول 39 کیلومتر با سرمایه گذاری ارزی 50 میلیون یورویی و سه هزار میلیارد ریال از محل اعتبارهای دولتی توسط رییس جمهوری به بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: از مهمترین اهداف این طرح تامین آب و توسعه اراضی کشاورزی به وسعت 22 هزار هکتار، یاری به افزایش فراوری محصولات کشاورزی و قطع وابستگی و ایجاد اشتغال پایدار به تعداد پنج هزار و 500 نفر است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام، پروژه آبیاری سد مخزنی گلال با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی را از دیگر پروژه های مهم افتتاحی توسط رییس جمهوری نام برد و اضافه کرد: ظرفیت سرریز این سد 890 مترمکعب در ثانیه با حجم 19.35 میلیون مترمکعب در رقم نرمال و متوسط حجم تنظیم سالانه 14.3 میلیون مترمکعب است.

پوراحمد یادآور شد: هم اکنون آب پتروشیمی ایلام از آب شرب تامین می گردد که با بهره برداری از سد گلال کمبود آب شرب مردم این استان مرتفع خواهد شد.

به گفته پوراحمد، با بهره برداری از سد مخزنی گلال، امکان تنظیم آب سطحی این رودخانه به میزان 14.3 میلیون متر مکعب در سال را برای تامین نیازهای مجتمع پتروشیمی میسر می سازد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 5 تیر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1068

به "خبرنگاران 2 طرح آبرسانی در ایلام توسط رییس جمهوری افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 2 طرح آبرسانی در ایلام توسط رییس جمهوری افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید