خبر بد ، از مبلغ یارانه آبان ماه کم می گردد

به گزارش مجله نماشو، یارانه نقدی آبان ماه ساعت 24 فردا (سه شنبه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

خبر بد ، از مبلغ یارانه آبان ماه کم می گردد

در کنار یارانه نقدی در هر ماه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی پرداخت خواهد شد.

اما از چند ماه قبل اقساط وام یک میلیونی کرونا نیز از حساب یارانه بگیران دریافت نماینده کسر می گردد این در حالی است که در جریان کرونا بانک مرکزی با تامین منابع پرداخت وام یک میلیون تومانی به حدود 23 میلیون خانوار یارانه بگیر را در دستور کار قرار داد که قرار بود که هر ماه قسط آن که حدود 33 هزار تومان است از حساب یارانه سرپرستان خانوار کسر می گردد.

براین اساس در آبان ماه پنجمین قسط از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستانی که دریافت نموده اند کسر خواهد شد.

در حالی یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی در بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد که در کنار آن یاری های معیشتی نیز از محل افزایش قیمت بنزین از آبان ماه سال گذشته به حدود 60 میلیون نفر از جمعیت 78 میلیون نفری یارانه بگیران پرداخت می گردد که البته به تناسب اعضای خانوار بین 55 تا 205 هزار تومان متفاوت است.

از مدتی پیش نیز بحث یارانه کالاهای اساسی مطرح شده که پیشنهاد مجلس شورای اسلامی پرداخت 120 هزار تومان به هر نفر برای تامین کالاهای اساسی است که ظاهرا گروه هدف همان 60 میلیون نفری هستند که یاری های معیشتی را دریافت می نمایند اما هنوز این پیشنهاد نهایی نشده و در شورای نگهبان در حال آنالیز است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1380

به "خبر بد ، از مبلغ یارانه آبان ماه کم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد ، از مبلغ یارانه آبان ماه کم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید