درخواست برای اتوبوس های دربستی به مرز ارمنستان افزایش یافت

به گزارش مجله نماشو، به گزارش خبرنگاران، احمدرضا عامری، با بیان اینکه در حال حاضر هیچ سفر خارجی به وسیله مرز های زمینی نداریم، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا سفر های زمینی به تمامی کشور های مرزی از جمله ارمنستان، گرجستان و استانبول ممنوع بوده و به هیچ اسم شرکت های حمل و نقلی حق جابه جایی مسافران در این بخش را ندارند.

درخواست برای اتوبوس های دربستی به مرز ارمنستان افزایش یافت

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

او با بیان اینکه تقاضای زمینی برای سفر به ارمنستان افزایش یافته است، گفت: در حالی که سفر زمینی به مقاصد خارجی به حداقل و تقریبا صفر رسیده است، در چند روز گذشته شاهد افزایش تقاضای خرید بلیت اتوبوس به سمت مرز های ارمنستان هستیم.

رئیس اتحادیه شرکت های حمل ونقل مسافری با بیان اینکه مردم برای تزریق واکسن کرونا راهی ارمنستان شده اند، گفت: پس از اینکه ارمنستان بیان نمود به گردشگران واکسن کرونا تزریق می نماید، تقاضای بلیت اتوبوس و اتوبوس دربستی به سمت شهر مرزی ارمنستان نوردوز در جلفا افزایش یافته است.

عامری شرح داد: در حال حاضر اتوبوس های ایرانی اجازه ورود به خاک کشور دیگر از جمله ارمنستان را ندارند، از این رو افرادی که به قصد تزریق واکسن راهی ارمنستان می شوند، با اتوبوس های ناوگان داخلی تا شهر نوردوز می فرایند و لب مرز با ناوگان ارمنی وارد خاک این کشور می شوند.

عامری گفت: از گذشته سفر زمینی به ارمنستان بین ایرانی ها بسیار رایج بود، اما مدتی است که سفر های زمینی متوقف شده و در شرایطی که مسافران امکان سفر به کشور های خارجی را ندارند، شاهد موجی از گردشگران ایرانی به سمت ارمنستان هستیم که قصد بیشتر این افراد تزریق واکسن با هزینه کم است.

او با تاکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از کشور ها از این طریق صنعت گردشگری خود را رونق می دهند، اضافه نمود: از کشور ایران هم بسیاری از مسافران با هماهنگی شرکت های حمل ونقلی و به صورت دربستی اقدام به سفر به این کشور می نمایند که در این بخش نرخ ها با خود رانندگان اتوبوس هماهنگ می گردد.

رئیس اتحادیه شرکت های حمل ونقل مسافری شرح داد: نرخ های تمامی سفر های داخلی معین است و رانندگان حق ندارند نرخی بالاتر از نرخ های معین شده، مبلغی دریافت نمایند، اما برای مرز های خارجی با توجه اینکه توافقی است بنابراین نمی توان نرخی برای آن ها معین کرد.

عامری بیان نمود: در حال حاضر مقدار استقبال سفر های داخلی به مرز های زمینی افزایش یافته است که همین امر خود باعث رشد تعداد سفر به وسیله ناوگان حمل ونقل عمومی شده است.

منبع: خبرنگاران

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2339

به "درخواست برای اتوبوس های دربستی به مرز ارمنستان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست برای اتوبوس های دربستی به مرز ارمنستان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید