در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار ، اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به زودی، غربالگری 67 میلیون ایرانی

به گزارش مجله نماشو، وزیر بهداشت گفت: شرایط ما در استان ها بهتر از قبل است، اما این به معنای مهار بیماری کرونا نیست بلکه به معنای مدیریت بیماری است.

در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار ، اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به زودی، غربالگری 67 میلیون ایرانی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غربالگری 67 میلیون نفر از ایرانیان درخصوص ویروس کرونا اطلاع داد.

وی اضافه نمود: حدود 55 میلیون نفر از این افراد به صورت تلفنی غربالگری شده و 12 میلیون نفر هم با مراجعه به سامانه در نظر گرفته شده غربالگری شدند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: این گام عظیم از طریق همکاری مردم صورت گرفت و این موضوع نشان می دهد مردم به نظام سلامت اعتماد دارند.

نمکی با اشاره به این مطلب که 430 هزار نفر از این عزیزان ویزیت شدند گفت: به 104 هزار نفر مراقبت در منزل توصیه شده و 2584 هم درمان سرپایی شدند.

وی اظهار داشت: البته 19247 نفر هم به بیمارستان ارجاع داده شدند که 5988 نفر در بیمارستان بستری شدند و این غربالگری بار سنگینی از دوش بیمارستان های ما برداشت.

وزیر بهداشت تاکید نمود: پس از فاصله گذاری گذاری اجتماعی که تا بیستم در حال انجام است طرحی را با عنوان فاصله گذاری هوشمند اجرا خواهیم کرد که برای بازگرداندن کسبه که خدمات خاصی ارایه می دهند یا مراکز علمی فرهنگی و مذهبی با پروتوکولی که کارشناسان ما اعلام می نمایند فعالیت خواهند کرد.

نمکی اضافه نمود: شرایط ما در استان ها بهتر از قبل است، اما این به معنای مهار بیماری کرونا نیست بلکه به معنای مدیریت بیماری است.

وی اظهار داشت: زمانی که به فاز مهار بیماری برسیم این موضوع را به همه مردم اعلام خواهیم کرد البته در بعضی استان ها در حال مهار بیماری هستیم.

وزیر بهداشت گفت: از مردمی که در سیزدهمین روز از فروردین در خانه ماندند و به طبیعت نرفتند تشکر می کنم و این را همه باید بدانیم که چاره ای نیست که برای عبور از بحران بر خلاف سال های قبل رفتار کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3842

به "در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار ، اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به زودی، غربالگری 67 میلیون ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در مرحله مدیریت کرونا هستیم نه مهار ، اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند به زودی، غربالگری 67 میلیون ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید