دستگیری 262 مجرم حرفه ای در تهران ، انهدام باند سرقت خودرو پس از 10 سال

به گزارش مجله نماشو، رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 262 دزد، مالخر، زورگیر و مجرم حرفه ای در تهران اطلاع داد.

دستگیری 262 مجرم حرفه ای در تهران ، انهدام باند سرقت خودرو پس از 10 سال

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای طرح کاشف پلیس آگاهی که پیش ازظهر امروز در مقر مرکزی پلیس آگاهی تهران عظیم برگزار گردید، با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: در ادامه طرح های پلیس برای برخورد با مجرمان و ارتقای امنیت چهارمین مرحله از طرح کاشف در امسال به مرحله اجرا در آمد که در جریان آن همکاران من در پلیس آگاهی پس از چندین روز انجام کار اطلاعاتی اقدام به برخورد با مجرمان، سارقان، زورگیران و ... که به شکل باندی و فردی مرتکب جرایمی نظیر جعل و کلاهبرداری، آدم ربایی، سرقت از منزل، زورگیری، کیف قاپی و ... کردند.

وی با بیان اینکه در مجموع 262 مجرم در این طرح دستگیر شدند، گفت: دستگیرشدگان در قالب 24 باند فعالیت داشتند. 66 نفر از افراد دستگیر شده مرتکب سرقت از منزل، اماکن، مغازه و ... شده بودند.

وی گفت: 18 نفر مرتکب سرقت موتورسیکلت شده، 31 نفر به اتهام جعل و کلاهبرداری و 16 نفر نیز به دلیل ارتکاب جرایم مرتبط با قتل، شرارت، آدم ربایی دستگیر شدند.

وی اضافه نمود: از مجموع 64 باند منهدم شده در این طرح 24 باند مربوط به زورگیری و کیف قاپی، 15 باند مربوط به سرقت و 18 باند نیز مربوط به سرقت خودرو بوده است. پنج باند نیز در بحث جعل و کلاهبرداری فعال بودند و دو باند نیز اقدام به سرقت مسلحانه و آدم ربایی نموده بودند.

سردار رحیمی با بیان اینکه تا به این لحظه 2813 فقره سرقت از دستگیرشدگان در این طرح کشف شده است، گفت: تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

فرمانده انتظامی تهران عظیم درباره مهمترین پرونده های رسیدگی شده در این مرحله از طرح کاشف نیز گفت: یک باند سه نفره سرقت خودرو که بیش از 10 سال اقدام به ارتکاب جرم به شکلی کاملا حرفه ای نموده بودند در این مرحله از طرح کاشف منهدم شد. همچنین سه شرکت که در واقع سه باند بودند و در پوشش شرکت، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان تحت عنوان لیزینگ خودرو نموده بودند نیز منهدم شدند. باندی دیگر نیز اقدام به جعل انواع و اقسام مدارک دولتی، تحصیلی و ... نموده بود که دستگیر شدند.

سردار رحیمی با اشاره به فعالیت سامانه نما که به نمایش تصاویری از اموال مسروقه مکشوفه شهروندان اشاره نمود و گفت: متاسفانه بعضی از سارقان پس از سرقت بلافاصله اموال سرقتی را به فروش می رسانند، اما تمام آنچه که از سوی پلیس کشف می گردد در این سامانه که به وسیله سایت پلیس می توان به آن دسترسی داشت قابل رویت است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3486

به "دستگیری 262 مجرم حرفه ای در تهران ، انهدام باند سرقت خودرو پس از 10 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 262 مجرم حرفه ای در تهران ، انهدام باند سرقت خودرو پس از 10 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید