دورکاری کارکنان برقرار است ، حضور 100 درصدی نیست

به گزارش مجله نماشو، در حال حاضر و طبق آخرین تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و بخشنامه دولت، نحوه حضور کارکنان در محل کار به صورت دوسوم بوده و مابقی دورکارند یا امکان استفاده از مرخصی دارند. تا به امروز هیچ تغییری در بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در این رابطه ایجاد نشده است.

دورکاری کارکنان برقرار است ، حضور 100 درصدی نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، از اسفندماه و با شدت دریافت شیوع ویروس کرونا و تاکید بر محدودیت تردد و تجمع با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تغییراتی نیز در نحوه حضور کارکنان در محل کارشان ایجاد شد؛ به طوری که در ابتدا ساعت های کاری به 8 تا 13 تغییر کرد و در ادامه در ایام نوروز با حضور کارکنان محدودتر شد.

بر این اساس طبق بخشنامه پنجم فروردین ماه سال جاری در مورد ارائه خدمات عمومی و ضروری دولت در عین کاهش تردد و تجمع کارکنان در محیط اداری تا بیستم فروردین ماه حضور کارکنان به صورت یک سوم بود و دوسوم دیگر به صورت دورکار بودند.

اما بعد از آن و با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شد که از 23 فروردین کارکنان به صورت دو سوم در محل کار حاضر شوند، از این رو با ابلاغ بخشنامه سازمان اداری و استخدامی به دستگاه ها و سازمان ها اعلام شدکه یک سوم دیگر به وسیله دورکاری یا اعطای مرخصی به صورت نوبت بندی از حضور در محل کار معاف شوند. افرادی که از مرخصی استفاده می نمایند نیز استحقاقی محسوب نمی گردد. در عین حال که ساعت کاری نیز به 7 تا 14 تغییر کرد.

آخرین پرس وجو از سازمان اداری و استخدامی از این حکایت دارد که همچنان بخشنامه پابرجا است و تصمیم جدیدی در رابطه با شرایط کاری و حضور کارکنان اخذ نشده است.

بر این اساس در حال حاضر الزامی برای حضور 100 درصدی کارکنان در محل کار نیست و تا زمانی که ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم جدیدی نگیرد و از سوی سازمان اداری و استخدامی ابلاغ نگردد، دستگاه ها باید پیرو دستورالعمل قبلی باشند.

البته دورکاری کارکنان ماجرای محدود به کرونا نیست و در سال 1389 بود که هیات دولت طی مصوبه ای مجوز دورکاری کارکنان بر اساس شرایط شغلی اعلام نموده بود که حتی در اسفندماه سال گذشته و در جریان ویروس کرونا سازمان اداری و استخدامی با بخشنامه ای به دستگاه ها خاطرنشان کرد که می توانند طبق این مصوبه دولت کارکنان خود را بنا به پست و شرایط شغلی و امکانی که دارند دورکار نموده و بلامانع است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3730

به "دورکاری کارکنان برقرار است ، حضور 100 درصدی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورکاری کارکنان برقرار است ، حضور 100 درصدی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید