راه اندازی سامانه ای برای صاحبان ایده در حوزه طراحی

به گزارش مجله نماشو، یک شرکت دانش بنیان با راه اندازی سامانه ای آنلاین به نام فبلب سبب شد تا صاحبان ایده و هنر طراحی بتوانند ایده ها و طرح های خود را در زمینه طراحی به اشتراک بگذارند.

راه اندازی سامانه ای برای صاحبان ایده در حوزه طراحی

جهت دریافت مشاوره خدمات انواع کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یحیی نوریان مدیرعامل شرکت دانش بنیان فرایند بنیان معماری گفت: طراحی رشته های بسیار مختلفی دارد، طراحی صنعتی و طراحی هنری حوزه بسیار گسترده ای است که مشاغل و استارتاپ های بسیاری حول آن شکل گرفته اند. ما در این مجموعه دانش بنیان بر اساس طراحی انجام گرفته، میزبان ایده ها و استعداد های گوناگونی در حوزه طراحی هستیم.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فرایند بنیان معماری اضافه نمود: بر این اساس یک سامانه آنلاین به نام فبلب راه اندازی کردیم که در آن صاحبان ایده و هنر طراحی، ایده ها و طرح های خود را در زمینه طراحی به اشتراک می گذارند. طراحی حوزه های مختلفی اعم از معماری، مهندسی، هنر، فراوری صنعتی، طراحی ابزارآلات، تجهیزات، بسته بندی و رشته های بسیار گسترده دیگری را شامل می گردد.

این فعال دانش بنیان با اشاره به اهمیت کاربرد طراحی در صنایع مختلف، گفت: کارگاه و پلتفرم فبلب در پارک پردیس فناوری مستقر است و استارتاپ های مختلفی که در زمینه طراحی فعال هستند در آن استقرار یافته اند. با توجه به اهمیت رشته طراحی، در ادامه فعالیت ها در همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک کارخانه نوآوری ویژه طراحی، ایجاد نموده ایم که در آستانه افتتاح رسمی است.

وی اضافه نمود: این مرکز نوآوری 1400 متر زیربنا دارد و گنجایش 80 تا 90 استارتاپ جدید را خواهد داشت. امیدوار هستیم تا این کارخانه جدید، موجب رشد و شکوفایی استعدد های جدید در زمینه طراحی در رشته های مختلف گردد. در حال حاضر نیز در 14 استارتاپ مختلف سرمایه گذاری مستقیم انجام داده ایم که در زمینه طراحی صنعتی، معماری و طراحی بسته بندی، ایده های جدیدی ارائه نموده اند. این استارتاپ ها به رشد قابل توجهی رسیده اند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان فرایند بنیان معماری، با اشاره به نقش طراحی در توسعه صنعتی توضیح داد: اگر شرکت های طراحی بالنده وجود داشته باشند، برای مثال صنعت بسته بندی شاهد خلاقیت و توسعه بیشتری خواهد بود و کالا های ایرانی با بسته بندی های جدید و جذاب تر به مشتری عرضه می گردد. طراحی در دیگر عرصه ها مانند صنعت و معماری نیز از نقشی محوری و کلیدی برخوردار است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1645

به "راه اندازی سامانه ای برای صاحبان ایده در حوزه طراحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه ای برای صاحبان ایده در حوزه طراحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید