روسیه به تحریم های جدید اوکراین پاسخ مناسب خواهد داد

به گزارش مجله نماشو، رئیس جمهوری اوکراین تصمیم شورای امنیت ملی و دفاع این کشور در مورد اعمال محدودیت هایی علیه آژانس فدرال همکاری های فرهنگی خارجی روسیه، شرکت ولگا-دنپر و 11 کارخانه و موسسه تجاری-صنعتی روسی دیگر را اجرایی کرد.

روسیه به تحریم های جدید اوکراین پاسخ مناسب خواهد داد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین حکم اجرایی تصمیم شورای امنیت ملی و دفاع این کشور در مورد اعمال تحریم ها و محدودیت هایی علیه آژانس فدرال مربوط به همکاری های فرهنگی خارجی روسیه، شرکت ولگا-دنپر و 11 کارخانه و موسسه تجاری و صنعتی روسی دیگر را امضاء کرد.

بدین ترتیب، بعد از امضای حکم زلنسکی، تصمیم دوم ماه آوریل سال 2021 (13 فروردین) شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین در این خصوص، قابلیت اجرایی پیدا نموده است.

در فهرست این تحریم ها، تعداد زیادی از کارخانه ها و موسسات صنعتی روسی گنجانده شده و چند موسسه اوکراینی و خارجی نیز به دلیل همکاری با طرف های روسی شامل این تحریم ها شده اند. صحبت بر سر مسدود شدن حساب های بانکی آنها، توقف کامل عملیات تجاری، انتقال منابع، حمل و نقل و پروازهای مرتبط بر فراز خاک اوکراین و تعلیق کلیه تعهدات مالی و مالی طرف های اوکراینی با این شرکت ها و موسسات است.

علاوه بر این، رئیس جمهوری اوکراین حکم تحریم های شخصی علیه 10 نفر از شهروندان اوکراینی را نیز امضاء کرد. ولادیمیر زلنسکی پیش از این، این فهرست تحریم ها را حکمی برای 10 قاچاقچی برتر اوکراین نامیده بود.

در واکنش به اعمال تحریم های جدید اوکراین علیه شرکت های روسی، سناتور کنستانتین کاساچوف نائب رئیس شورای فدراسیون (سنای) روسیه و عضو کمیته امور بین الملل وعده داد که طرف روسی قطعاً به این اقدام خصمانه مقامات کی یف پاسخ مناسب خواهد داد، ولی این تحریم ها متقارن نبوده و نباید منجر به تعطیلی مرکز فرهنگی اوکراین در مسکو گردد که تقویت کننده روابط انسانی بین شهروندان روسی و اوکراینی است.

به گفته کاساچوف، اقدامات ضدتحریمی روسیه باید به گونه ای باشند که مردم اوکراین آسیب نبینند، بلکه مقامات بی ادب دولتی تنبیه شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3116

به "روسیه به تحریم های جدید اوکراین پاسخ مناسب خواهد داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه به تحریم های جدید اوکراین پاسخ مناسب خواهد داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید