روند پیشرفت طرح های کلان ملی با حضور رییس جمهور آنالیز می گردد

به گزارش مجله نماشو، دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه از روند اجرای طرح های کلان ملی راضی نیستم، گفت: قرار است در جلسه شورای عالی عتف که با حضور رییس جمهور برگزار می گردد، طرح های کلان و تغییرات ساختارهای اجرایی مطرح گردد.

روند پیشرفت طرح های کلان ملی با حضور رییس جمهور آنالیز می گردد

به گزارش مجله نماشو، دکتر مسعود برومند امروز در حاشیه یکصد و هفتاد و یکمین جلسه کمسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع مجله نماشو ارائه گزارش ساماندهی طرح های کلان ملی را از موضوعات این جلسه دانست و اضافه نمود: در این جلسه گزارش دستگاه در زمینه اجرای طرح های کلان ملی مورد آنالیز نهاده شدند.

وی با بیان اینکه در این جلسه عملکرد دستگاه ها در زمینه اجرای این طرح ها مورد آنالیز نهاده شد، اظهار کرد: با آنالیز های انجام گردیده من از پیشرفت این طرح ها راضی نیستم. در گذشته رویکرد نسبت به این طرح ها کلان بوده است، ولی رویکرد ما در خصوص این طرح ها دقیق تر و جزئی تر است تا بتوانیم پیشرفتی در روند اجرای آنها اعمال کنیم.

برومند ادامه داد: برای این منظور در دبیرخانه شورای عتف، دفتر کنترل پروژه راه اندازی شد، از این رو انتظار داریم که برای همه پروژه برنامه زمان بندی تهیه گردد و همه دستگاه های متقاضی نیز به این برنامه زمانی پایبند باشند.

دبیر کل شورای عتف با بیان اینکه گزارش عملکرد برخی از پروژه ها دریافت گردیده است، خاطر نشان کرد: اگر برنامه زمان بندی برای این پروژه های کلان وجود نداشته باشد، ما نمی توانیم تایید کنیم که آیا طرح در حال انجام است یا خیر.

وی ادامه داد: از این رو است که به گونه ای عمل می کنیم که وقتی می گوییم طرح در حال انجام است، دقیقا تعیین باشد که منطبق بر برنامه اجرایی در چه فازی واقع شده است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم همچنین از برگزاری جلسه شورای عالی عتف با حضور رئیس جمهور در دو هفته آینده اطلاع داد و گفت: قرار است در جلسه شورای عالی عتف آنالیز طرح های کلان ملی، تغییرات ساختارهای اجرایی و بحث کمیسیون های تخصصی را داشته باشیم.

برومند، ارائه گزارش ماده 56 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت برای سال 96 را از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه ذکر کرد و گفت: در این جلسه گزارش عملکر در این زمینه برای آنالیز اولیه آماده شد. قرار است این گزارش تا سرانجام شهریورماه ارائه گردد.

به گفته وی بر اساس این ماده قانونی کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه های موضوع ماده (50) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مکلف هستند علاوه بر اعتبارات پژوهشی که ذیل دستگاه در قوانین بودجه سالانه منظور گردیده است، یک درصد از اعتبارات تخصیص یافته هزینه ای به استثنای فصول (1) و (6) و در مورد شرکتهای دولتی از هزینه های غیرعملیاتی را برای امور پژوهشی و توسعه فناوری هزینه نمایند.

برومند، برنامه دبیرخانه برای سال 1397 و 1398 و ارائه گزارش از برنامه علم و فناوری دستگاه های اجرایی عضو کمیسیون دائمی سال 1397 و 1398 را از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه نام برد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 98

به "روند پیشرفت طرح های کلان ملی با حضور رییس جمهور آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روند پیشرفت طرح های کلان ملی با حضور رییس جمهور آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید