فرایند کاهش ملایم شیوع کرونا آغاز شده ، آماده سازی 40 هزار تخت برای کرونایی ها در ده روز، درمان کرونا 4500000 تومان هزینه دارد

به گزارش مجله نماشو، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ما در ظرف مدت 10 روز توانسیتم 40 هزار تخت را برای بستری بیمراان کرونایی اختصاص دهیم.

فرایند کاهش ملایم شیوع کرونا آغاز شده ، آماده سازی 40 هزار تخت برای کرونایی ها در ده روز، درمان کرونا 4500000 تومان هزینه دارد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری داشجو، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در ارتباط ویدئویی با خبرنگاران گفت: اولین مورد های قطعی ابتلا به ویروس کرونا در قم شناسایی شدند.

معاون درمانوزارت بهداشت گفت: همان روز از سوی وزیر بهداشت این موضوع به مردم عزیزمان اطلاع داده شد و در استانداری قم یک جلسه فوری با حضور اعضا برگزار شد.

وی شرح داد: فردای آن روز به گیلان سفر کردیم و مواردی در این استان مورد بررسی قرار گرفت و بیمارستانی برا یاین موضوع به صورت اختصاصی تعیین شد.

جان بابایی افزود: از دو هفته قبل از تشخیص کرونا در کشورمان احتمال ورود کرونا را به ایران می دادیم و از همان دستور العمل کشوری ایجاد کردیم.

معاون وزیر بهداشت گفت: ما در طول ده روز توانستیم 40 هزار تخت بستری را برای بستری مبتلایان به کرونا آماده سازی کنیم که این اتفاق در بسیاری از کشور های پیشرفته هم نظیر نداشته است.

وی با بیان اینکه بستری شدن بیماران در کشور ما انتخابی نیستند گفت: ما همه بیماران مبتلا به کرونا را با شرایط یکسان بستری می کنیم. به همین دلیل بزرگترین بیمارستان ها کشور را در اختیار بیماران کرونایی قرار داده ایم.

جان بابایی ادامه داد: کشور هایی که با فاصله کمتر از ما بیماری در آن ها شیوع پیدا کردند هم اکنون در پیک بیماری هستند این موضوع درحالی است که ما در شیب ملایم شیوع قرار گرفته ایم و ادامه این فرایند به رفتار اجتماعی مردم جامعه بستگی دارد.

معاون درمان وزیر بهداشت افزود: احتمال اینکه از این پس دچار بحران شویم بسیار کم است و ظرفیت لازم برای بستری شدن بیماران مبتلا به کرونا وجود دارد. هیچ دارویی تا کنون برای درمان بیماران وجود ندارد و دریافت مراقبت در منزل یا بیمارستان بهترین راه برای بهبود افراد مبتلا است.

وی گفت: در حال حاضر مهم ترین استراتژی ما بیماریابی است و از کیت های تشخیصی برای این کار استفاده می شود، استفاده از سی تی اسکن برای بیماران بیماران بستری روش مناسبی است، اما ما برای شناسایی افراد دیگر که به صورت سرپایی به بیمارستان مراجعه می کنند مناسب است. در مورد تشخیص، تست روش اختصاصی هست و از میزان حساسیت پایین تری برخوردار است.

جان بابایی ادامه داد: تست همه بیمارانی که علائم بالینی دارند مثبت نمی شود. اما کسی که علائم بالینی داشته باشد و سیتی اسکن وی مثبت باشد ما بالای 95 درصد این فرد را بیمار کرونایی در نظر می گیریم. در مورد سایر بیماران، همان زمان با 2 بیمار خیریه و خصوصی در قم صحبت کردیم که سایر بیماران قلبی و ... خدمات بگیرند. الان هم پله به پله بیمارستان ها را خالی می کنیم که بیماران غیر کرونایی پذیرش کنند.

وی با بیان اینکه آزمایش لازم به صورت رایگان در بیماستان های دولتی انجام می شود گفت: بخش خصوصی، اجازه ندارند غیر از تعرفه هتلینگ مبلغی را دریافت کنند. ما برای کرونا تعرفه جدید نداریم و هزینه آن مانند سایر بیماران است. اگر اتاق ایزوله بگیرد که همان هزینه اتاق ایزوله است. در مورد هزینه آزمایش، تعرفه ای برای بخش خصوصی نداریم و ما در مراکز دولتی انجام می دهیم.

جان بابایی افزود: هزینه بستری شدن بر اساس یک پفراینده بیمار مبتلا به کرونا به طور چهار میلیون و پانصد هزار تومان است که بر همین اساس رایزنی های با سازمان برنامه و بودجه اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3841

به "فرایند کاهش ملایم شیوع کرونا آغاز شده ، آماده سازی 40 هزار تخت برای کرونایی ها در ده روز، درمان کرونا 4500000 تومان هزینه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند کاهش ملایم شیوع کرونا آغاز شده ، آماده سازی 40 هزار تخت برای کرونایی ها در ده روز، درمان کرونا 4500000 تومان هزینه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید