سردردهای کرونایی در چه افرادی اتفاق می افتند؟

به گزارش مجله نماشو، ایرنا/ به گزارش دانشگاه علوم پزشکی تهران بیمارستان سینا،دکتر منصوره تقاء، استاد نورولوژی بیمارستان این بیمارستان اضافه نمود: سردرد در روزهای اول بیماری معمولا در کسانی که قرار است بیماری خفیفتری داشته باشند، دیده می گردد. معمولا داشتن سردرد در روزهای اول بیماری نشانه خوبی است که حاکی از خفیف تر بودن بیماری است.

سردردهای کرونایی در چه افرادی اتفاق می افتند؟

وی ادامه داد: داروهای معمول پیشگیری از میگرن تداخلی با درمان و داروهای تجویزی در بیماری کرونا ندارند و ضروری است در دوران بیماری ادامه پیدا نمایند، مگر شدت بیماری و شرایط خاص اجازه مصرف آنها را ندهد. قطع ناگهانی داروهای پیشگیری نماینده خود باعث برگشت سردرد قدیمی است.

تقاء به انواع سردردهای شایع در زمان ابتلا به کرونا اشاره نمود و گفت: سردرد در روزهای اول ابتلا به ویروس مشابه ایجاد سردرد به علت آنفلوانزا یا سایر ویروس ها است در این زمان همراهی علائم گوارشی، اسهال و بی اشتهایی که منجر به کاهش آب بدن می گردد احتمال بروز سردرد را بیشتر می نماید، به همین منظور مراقبت از نظر دریافت مایعات کافی به بدن و تنظیم سطح سدیم و پتاسیم از اهمیت ویژه برخوردار است.

وی گفت: گاهی سردرد قبل از بروز دیگر علائم ابتلا به عفونت کرونا بروز پیدا می نماید و در موارد کمی تنها علامت بیماری است. لذا توصیه می گردد اگر در فردی که در ارتباط با بیمار مبتلا به کرونا بوده، سردرد جدید یا شدیدی بروز کند، احتمال ابتلا به بیماری را در نظر داشته باشد و مراقبت های پیشگیرانه از نظر ابتلا دیگران را رعایت نماید.

استاد نورولوژی بیمارستان سینا بیان داشت: کسانی که سابقه سردرد میگرنی دارند، بیشتر محتمل است در صورت ابتلا به کرونا، سردرد بگیرند.

وی، اضطراب و ترس از کرونا را خود یکی از علل ایجاد سردرد در مبتلایان به بیماری اظهار داشت و گفت: با کوشش برای آرامش، اعتماد به کادر درمان و ارتباطات معنوی می توان بر آنها غلبه کرد. گاهی احتیاج به مصرف داروی آرامبخش با تجویز پزشک است.

منبع: همگردی
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1701

به "سردردهای کرونایی در چه افرادی اتفاق می افتند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردردهای کرونایی در چه افرادی اتفاق می افتند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید