سناتورهای روس: ترامپ در روابط روسیه با شرکایش دخالت نکند

دو مقام بلندپایه پارلمانی روس یادآور شدند، سخنان ترامپ درباره استفاده از هر گزینه ای برای خارج کردن روسیه از ونزوئلا، مطابق با روحیه استعمارگری و نمونه دیگری از دخالت مستقیم آمریکا در امور داخلی و همکاری های سایر کشورهاست.

سناتورهای روس: ترامپ در روابط روسیه با شرکایش دخالت نکند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه ایزوستیا، چاپ مسکو امروز نوشت: کنستانتین کاساچوف رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه اظهارات رئیس جمهوری آمریکا درباره اینکه واشنگتن از همه امکانات خود و تمامی گزینه ها به منظور مجبور ساختن روسیه برای خارج شدن از ونزوئلا استفاده خواهد نمود، را سخنانی غیرقابل قبول و نسنجیده نامید.

وی گفت: سخنان ترامپ کوششی برای مداخله در روابط دوجانبه دو کشور مستقل و دستور دادن به روسیه برای اقدام در رابطه با شرکای خارجی خود است. این اظهارات کاملاً غیرقابل قبول است. اولاً واضح است که این سخنان کاملا نسنجیده و بدون در نظر دریافت جوانب به زبان آورده شده و در ثانی، ادعایی بسیار خطرناک است.

کاساچوف تأکید کرد: همکاری های روسیه و ونزوئلا، از جمله در عرصه نظامی-فنی در چارچوب حقوق بین المللی انجام می گردد و من امیدوارم که ونزوئلا در آینده نیز شریک قابل اطمینانی برای روسیه باشد و ما برای این منظور آمادگی کامل داریم.

سخنان ترامپ وحشیانه و مطابق با روحیه استعمارگری آمریکاست

لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه نیز معتقد است که دونالد ترامپ حق ندارد به روسیه و ونزوئلا دستور دهد که چگونه روابط دو جانبه خود را سر و سامان دهند و در چه زمینه هایی و چگونه همکاری نمایند.

به عقیده وی، چنین اظهاراتی چیزی بیش از ادامه خط مشی دخالت مستقیم واشنگتن در امور داخلی کشورها و همکاری های آنها با سایر کشورها نیست.

اسلوتسکی یادآور شد: سخنان ترامپ وحشیانه و مطابق با روحیه استعمارگری است. به خصوص تهدید به استفاده از هر گزینه ای برای مجبور ساختن روسیه به خروج از ونزوئلا، بسیار نفرت انگیز است. آمریکا بار دیگر کوشش می نماید تا با یاری توان نظامی خود و با نادیده دریافت حقوق بین الملل، سیاست خود را پیش ببرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیشتر اعلام نمود که واشنگتن از همه امکانات و گزینه ها استفاده خواهد نمود تا روسیه را مجبور سازد از ونزوئلا خارج گردد .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 10 تیر 1398 شناسه مطلب: 233

به "سناتورهای روس: ترامپ در روابط روسیه با شرکایش دخالت نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتورهای روس: ترامپ در روابط روسیه با شرکایش دخالت نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید