سنای آمریکا مداخله روسیه در انتخابات 2016 را تایید کرد

به گزارش مجله نماشو، این گزارش دریافته که آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، آژانس امنیت ملی و دفتر اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف. بی. آی) مبانی منسجم و محکمی برای دریافت این نتیجه که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای تضعیف هیلاری کلینتون، رقیب دموکرات ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا کوشش نموده، داشته اند.

سنای آمریکا مداخله روسیه در انتخابات 2016 را تایید کرد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، ترامپ که مکررا به هرگونه ارزیابی در مورد مداخله خارجی به نفع وی در انتخابات ریاست جمهوری 2016 حمله نموده است، در عین حال کوشش نموده تا اعتبار این نتیجه گیری سازمان های اطلاعاتی کشورش را نیز رد نموده و آن را کوششی با انگیزه سیاسی از سوی یک به اصطلاح دولت پنهان قلمداد کند. روسیه نیز به نوبه خود دست داشتنش در هرگونه کوشش برای مداخله در انتخابات آمریکا را رد نموده است.

گزارش تهیه شده از سوی سنای آمریکا که چهار فصل از پنج فصل آن منتشر شده، دریافته که سازمان سیا و اف. بی. آی اطمینان زیادی به یافته خود مبنی کوشش روسیه برای افزایش شانس پیروزی ترامپ در انتخابات 2016 دارند، در حالی که آژانس امنیت ملی آمریکا اطمینان متوسطی به این نتیجه گیری داشته است.

این گزارش خاطر نشان کرد، مصاحبه با مقام های مسئول تهیه و تدوین این ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا تایید نموده که تحلیلگران تحت هیچگونه فشار سیاسی برای دریافت نتایجی خاص نبوده اند.

این گزارش در حالی منتشر شده که دونالد ترامپ برای پیروزی مجدد در انتخابات ریاست جمهوری 2020 مبارزه می نماید و احتمالا رقیب او در این انتخابات جو بایدن خواهد بود.

گزارش مذکور با عنوان رسمی ارزیابی جامعه اطلاعاتی شدیدا ویرایش شده است و به گفته منابع مطلع، علت این بوده که گزارش بر مبنای مستندسازی ها و مشاهدات در سطح بسیار محرمانه تهیه شده است.

ریچارد بور، سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته اطلاعات مجلس سنا اظهار کرد: یکی از مهمترین نتیجه گیری های ارزیابی جامعه اطلاعاتی آمریکا این بوده که کوشش های تجاوزگرانه روسیه برای مداخله باید به عنوان فرایند عادی جدید در نظر گرفته گردد.

این کمیته همچنان در حال کار به روی فصل نهایی گزارش است که به خلاصه سازی تحقیقات می پردازد. منابع در کنگره گفتند، در فصل پنجم گزارش سنا بر خلاف چهار فصل اولش که مورد توافق اکثریت جمهوری خواه و اقلیت دموکرات کمیته اطلاعات قرار داشت، دربردارنده میزانی از اختلاف نظر حزبی بر سر میزان تاثیر مداخله روسیه بر نتیجه انتخابات 2016 خواهد بود.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3756

به "سنای آمریکا مداخله روسیه در انتخابات 2016 را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنای آمریکا مداخله روسیه در انتخابات 2016 را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید