آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور قطعی است، در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم

به گزارش مجله نماشو، وزیر آموزش و پرورش در دومین نشست مشترک مدیران کل آموزش وپرورش و معاونان آموزش ابتدایی استان ها ضمن بیان اینکه در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم، اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور قطعی است.

آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور قطعی است، در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

به گزارش مجله نماشو، محسن حاجی میرزایی اظهار کرد: آموزش بچه ها با سنین کم در دست معاونان آموزش ابتدایی است و باید آنالیز کنیم که آیا توانسته ایم در این بخش به پیشرفت و توسعه دست پیدا کنیم؟ باید هدف نهایی ما آموزش ابتدایی با کیفیت باشد و از خود بپرسیم آیا با برنامه های خود می توانیم به سمت آموزش ابتدایی با کیفیت تر برویم.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: اگر این موضوع را هدفگذاری کنیم مطمئناً می توانیم در هر دوره به پیشرفت برسیم و زمینه های خلاقیت و ابتکار پدید خواهد آمد و از همه ظرفیت و توانایی خود برای داشتن یک آموزش ابتدایی با کیفیت استفاده کنیم.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه ارتباط ستاد تا صف باید سریع و بدون واسطه باشد و این موضوع باید به عنوان شاخصی مهم برای سال تحصیلی آینده تلقی گردد، تاکید نمود: باید آنالیز کنیم که آیا می توانیم پیغامی را از ستاد تا سطح معلمان ارسال و از آنان پاسخ نیز دریافت کنیم. در این صورت احتیاج داریم در کوتاه ترین زمان این کار را در دستور کار قرار دهیم و شبکه شاد توانسته است این امکان را برای ما فراهم کند.

وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود: اصل مهم شروع سال تحصیلی در 15 شهریور و این موضوع قطعی است. از 15 شهریور همه دانش آموزان باید تحت آموزش قرار بگیرند اما کیفیت عرضه خدمات آموزشی می تواند به صورت حضوری، نیمه حضوری، تلویزیونی، بسته های آموزشی یا شبکه شاد باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید تا شروع سال تحصیلی چندین بار مانور تبادل پیغام بین استان ها و مدارس صورت گیرد، گفت: آموزش و پرورش در دوره کنونی و در بستر فضای مجازی مانند حضور در اتاق شیشه ای است که همگان می توانند عملکرد آن را مشاهده و نقد نمایند زیرا تدریس معلم در منظر همگان قرار گرفته است و هر موضوعی که در معرض شفافیت قرار می گیرد، در کنار آسیب هایی که وجود دارد می تواند باعث رشد آن گردد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه کار در حوزه ابتدایی سقف ندارد و مجال برای خلاقیت آن زیاد است، گفت: بسته تحولی خوانا در حوزه ابتدایی بسیار مهم است و باید آن را به طور جدی پیگیری کنیم تا توانایی خواندن، نوشتن، سخن گفتن، شنیدن و مهارت های پایه دانش آموزان ارتقا یابد.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم و همه افراد باید مجال بروز و ظهور پیدا نمایند، گفت: انجام این کار در دوره ابتدایی بهترین زمان آن است و طلایی ترین دوره حضور دانش آموزان در مدرسه، حضور در در دوره ابتدایی خواهد بود.

حاجی میرزایی با بیان اینکه شکل محتوایی نظارت نسبت به سال های قبل متفاوت است، تاکید نمود: هر مدیر نسبت به عملکرد درست معاون خود، هر رئیس منطقه نسبت به عملکرد درست مدیران خود و هر مدیرکل نسبت به عملکرد درست مدیران مناطق و معاونان خود باید اطمینان پیدا کند.

بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، این عضو کابینه دولت تدبیر و امید در خاتمه تاکید نمود: بازماندگان از تحصیل به هر طریق ممکن باید به مدرسه بازگردانده شوند و شرایط کرونا نباید فرصتی برای جدایی بچه ها از آموزش و مدرسه ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1230

به "آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور قطعی است، در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز سال تحصیلی از 15 شهریور قطعی است، در دوره ابتدایی به دنبال حافظه محوری نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید