شهردار تهران: تکدی گری حرمت ها و شرافت انسانی را از بین می برد

به گزارش مجله نماشو، شهردار تهران با تاکید بر لزوم بهره گیری از ظرفیت مشارکت های مردمی برای کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: تکدی گری شرافت و حرمت انسانی را از بین می برد، لذا باید این موضوع به طور کامل حذف گردد.

شهردار تهران: تکدی گری حرمت ها و شرافت انسانی را از بین می برد

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی افشانی در آیین بهره برداری از مجتمع فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران گفت: امروز اقدام بزرگی با همکاری شهرداری، فرمانداری و استانداری تهران اجرا شده است. معمولا در کشور ما برای سنجش اقدامات، به حجم نگاه می نمایند و یا میزان اعتبار هزینه شده را می سنجند اما گاهی یک حرکت فرهنگی از پروژه ای بزرگ که میلیاردها تومان هزینه در بر داشته، ارزشمندتر است.

وی اضافه کرد: برای سنجش اقدامی که اجرا شده، کافی است یک بار در ذهن خود به این موضوع فکر کنید که پدر و مادری که فرزند معتادی دارند و در گوشه ای از خیابان افتاده است، چه حالی دارند؟ آن ها چه روح و روانی خواهند داشت. در چنین شرایطی مسئول بودن و راحت خوابیدن و به راحتی از کنار این موضوع عبور کردن، چه معنایی دارد؟

افشانی اظهارکرد: با تداعی کردن این موضوعات در ذهن اعلام کردم که ظرف مدت یک سال متکدیان را از سطح شهر تهران جمع خواهم کرد. قطعا فردی که سر چهارراه دست دراز می نماید دیگر چیزی برایش باقی نمانده و تحقیر شده است.

وی ادامه داد: این وظیفه ما مسئولان است که در مقابل این آسیب ها احساس آرامش نداشته باشیم. قطعا کار سختی نیست و تنها با انجام وظایف قانونی خود می توانیم در مسیر حل این مسائل گام برداریم.

وی تاکید نمود: بخش عظیمی از افرادی که تکدی گری می نمایند هنگامی که مشاهده می نمایند درآمدی برای آن ها وجود دارد به قیمت از دست رفتن همه حرمت های آدمی حتی دیگران را نیز برای انجام این کار فرامی خوانند. تکدی گری همه حرمت انسانی را از بین می برد لذا باید این موضوع را حذف کنیم. اعتیاد نیز برای همه اطرافیان فرد دردآور است. این وظیفه ماست که کوشش کنیم خیابان به خیابان و با بهره گیری از ظرفیت نهادهای اجتماعی، اقدام موثری دراین مسیر انجام دهیم.

شهردار تهران با تاکید بر لزوم جذب مشارکت مردم در کاهش آسیب های اجتماعی گفت: باید بدانیم اگر اعتماد مردم را جلب کنیم با بهره گیری از مشارکت آن ها می توانیم در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی گام برداریم. اگر نهادهای اجتماعی را درست به کار بگیریم، هر یک از آن ها می توانند محلات شهر تهران را درست نمایند و ما باید تنها به عنوان تسهیل گر در کنار آن ها باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی در حوزه مقابله با آسیب های اجتماعی به نقش رسانه ها و صداوسیما اشاره نمود و اضافه کرد: صداوسیما باید در جهت آموزش شهروندان گام بردارد تا شهروندان یاد بگیرند حرمت و ارزش آدمی چه جایگاهی دارد و آدم ها باید یاد بگیرند که بدون دست دراز کردن، زندگی شرافتمندانه داشته باشند که در این مسیر صداوسیما نقش بسزایی دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2762

به "شهردار تهران: تکدی گری حرمت ها و شرافت انسانی را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار تهران: تکدی گری حرمت ها و شرافت انسانی را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید