شهرستان خوی به نقطه طلایی گردشگری فرهنگی نزدیک شده است

به گزارش مجله نماشو، شهردار خوی گفت: شهرستان خوی به نقطه طلایی گردشگری فرهنگی نزدیک شده و در جهت رشد بیش از پیش اجتماعی و فرهنگی نیز قرار گرفته است.

شهرستان خوی به نقطه طلایی گردشگری فرهنگی نزدیک شده است

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

محرم اکبرزاده در حاشیه مراسم کنگره بین المللی شمس تبریزی، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در خوی، گفت: تاریخ هر سرزمینی در ابعاد مختلف، نشانگر راستا حرکتی ساکنان آن سرزمین است و شناخت دقیقی از اعصار و سلسله های حاکمیتی و طبیعی آن سرزمین و فلسفه زیستی مردم و تفکرات آنان را بیان می نمایند.

وی اضافه کرد: شهری که هزاره های مختلفی را پشت سر گذاشته و همچون آئینه، گذر زمان را برای مردمانش هدیه می نماید قطعا یکی از مهم ترین قطب های پرورش منابع انسانی متفکر است.

شهردار خوی اعلام کرد: شناساندن مناسب مفاخر بزرگ ایران زمین و به ویژه فرزندان ارزشمند و گران سنگ آذربایجان و شهر تاریخی خوی طبیعتاً می تواند تاثیر عمده ای بر توسعه صنعت توریسم و جذب سرمایه های فرهنگی و عمرانی داشته باشد و گسترش تعاملات و ارتباطات فرهنگی و پرداخت درست به مشاهیر تاثیرگذار، آثار تاریخی و فرهنگی و ظرفیت های گردشگری، مرزهای کوچک جغرافیایی را به هم زده و همچون شخصیتِ جهانیِ شمس، آوازه آذربایجان را بیش از پیش به فراتر از مرزها بکشاند.

اکبرزاده گفت: قرن هاست که آفتاب گرم شمس بر این شهر می تابد و سالهاست که وجود آرامگاه این عارف برجسته در خوی، مقصد بسیاری از انسانهای بزرگ، هنرمندان برجسته و شیفتگان مولانا و ادبیات عرفانی شده است.

وی اضافه کرد: امروز شهر خوی به واسطه پیشینه ای عظیم و پرورش انسان های بزرگ و موثر در جای جای این کره خاکی و داشتن ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و گردشگری کم نظیر بیش از گسترش فیزیکی به رشد فرهنگی و توسعه شهری احتیاج دارد و یک دهه اخیر، شهر خوی گام بلندی برای دستیابی به این رشد و توسعه ساختاری برداشته است.

شهردار خوی توضیح داد: آثار تاریخی خوی قابلیت کم نظیری در ایجاد و توسعه خطِ گردشگری توریستی هستند و مدیریت شهری نیز در کنار این ظرفیت ها تمام توان خود را به کار گرفته است تا همسو با اهداف توسعه گرایانه مجموعه شهر، نگاه ویژه ای به این آثار داشته و در راستا جذب سرمایه گذار فرهنگی حرکت کند.

وی گفت: تفکرات و تلاشهای مشترک و حرکت در سمت و سوی این گام آگاهانه و موثر، آینده ای بسیار بسیار ارزشمند برای معرفی شهر خوی بعنوان شهری با پیکره فرهنگی، تاریخی و توسعه یافته رقم خواهد زد.

اکبرزاده اضافه کرد: این ابتدای راه است و صندلی حقیقی شهر خوی به عنوان نگین شهرهای ایران بسیار فراتر از آنچه که امروز به آن می پردازیم است.

شهردارخوی اعلام کرد: امروز حضور بسیاری از انسان های فرهیخته و اندیشمند در کنگره بین المللی شمس یکی دیگر از برکات وجود نفس معنوی این شخصیت عارف مسلک در خوی است و امیدواریم که گام بزرگ بعدی ساخت آرامگاه پر شکوه شمس باشد چرا که آن روز یقین خواهیم داشت که شهر خوی توانسته است در راستا رسیدن به نقطه طلایی گردشگری فرهنگی نزدیک شده و در راستا رشد بیش از پیش اجتماعی و فرهنگی نیز قرار گرفته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 803

به "شهرستان خوی به نقطه طلایی گردشگری فرهنگی نزدیک شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهرستان خوی به نقطه طلایی گردشگری فرهنگی نزدیک شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید