عراق، تاکید ائتلاف فتح بر جلوگیری از اقدامات خودسرانه آمریکا علیه حشد شعبی

به گزارش مجله نماشو، نماینده ائتلاف فتح عراق تاکید نمود که دولت این کشور باید برای جلوگیری از اقدامات خودسرانه آمریکا علیه حشد شعبی اقدام کند.

عراق، تاکید ائتلاف فتح بر جلوگیری از اقدامات خودسرانه آمریکا علیه حشد شعبی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فاضل الفتلاوی نماینده ائتلاف فتح عراق در مصاحبه با وبسایت المعلومه اظهار داشت که حشد شعبی همه نقشه های دشمن علیه عراق را شکست داده و تحریم های آمریکا علیه شخصیت های ملی ضمن بخشی از نقشه واشنگتن برای مورد هدف قرار دادن حشد شعبی است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

نماینده ائتلاف فتح در مجلس عراق اعلام نمود، بعضی احزاب داخلی و نیز طرف های منطقه ای و بین المللی در حال توطئه علیه حشد شعبی هستند؛ چراکه این گروه مردمی همه کارت های دشمن را سوزانده و توطئه های آنها را در عراق خنثی نموده است.

وی اضافه کرد که مقامات حشد شعبی نماینده یک نهاد امنیتی عراق وابسته به فرمانده کل نیروهای مسلح هستند بنابراین تحریم های آمریکا علیه آنها بر چه مبنایی اعمال می گردد؟

فاضل الفتلاوی گفت که حشد شعبی پشتوانه مهم و قدرتمند نیروهای امنیتی عراق است و بنابراین دولت عراق باید برای جلوگیری از اقدامات خودسرانه آمریکا علیه کسانی که بر تروریسم پیروز شدند اقدام کند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه گذشته، حاج ابوفدک المحمداوی، رئیس ستاد حشد شعبی که به عنوان جانشین شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان حشد شعبی و فرمانده میدانی گروه حشد شعبی انتخاب شده بود، در فهرست تحریم قرار داد.

وزارت خزانه داری آمریکا، پیش از آن نیز فالح الفیاض، رئیس این سازمان را در لیست تروریستی خود قرار داد که واکنش دولت و جریان های سیاسی عراق را در پی داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1536

به "عراق، تاکید ائتلاف فتح بر جلوگیری از اقدامات خودسرانه آمریکا علیه حشد شعبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تاکید ائتلاف فتح بر جلوگیری از اقدامات خودسرانه آمریکا علیه حشد شعبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید