فردا آخرین مهلت انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور 97

به گزارش مجله نماشو، حسین توکلی - مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگاران افزود: گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در سال 1397 (موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب 10 شهریور 92 مجلس شورای اسلامی)، صورت می‌پذیرد.

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور 97

وی گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: مهلت ثبت نام در این دسته از کدرشته ها از روز دوشنبه 15 مرداد آغاز شده است و فردا چهارشنبه 24 مرداد مهلت اعلام شده به پایان می رسد.

وی افزود: بر اساس ضوابط اعلام شده داوطلبانی که در کنکور 97 ثبت نام کرده و غایب بوده اند (101 هزار و 614 داوطلب) و همچنین متقاضیانی که حتی در کنکور 97 ثبت نام نکرده اند نیز می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره ها اقدام کنند.

به گزارش مهر، پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی صورت می گیرد.

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 97 ویا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یامدرک کاردانی (فوق دیپلم) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 26 مرداد 1397 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 64

به "فردا آخرین مهلت انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فردا آخرین مهلت انتخاب رشته های بدون آزمون کنکور 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید