ویزای آمریکا: فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می گردد؟

به گزارش مجله نماشو، فرم آنلاین ویزای انگلیس فرمی ست که متقاضیان قبل از دریافت وقت انگشت نگاری به وسیله وبسایت رسمی سفارت تکمیل نموده و و بدین ترتیب مراحل اولیه ثبت نام ویزا و … انجام می گردد. حال سوال اینجاست که فرم ویزا چه اطلاعاتی را شامل شده و برای تکمیل آن به چه مدارکی باید دسترسی داشته باشیم؟

ویزای آمریکا: فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می گردد؟

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای آمریکا توریستی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

متقاضی با تکمیل و ارسال فرم آنلاین ویزای انگلیس علاوه بر ثبت نام ویزا، پیش احتیاج اطلاعات شخصی و مورد احتیاج را برای سفارت انگلیس ارسال می نماید. در واقع هر متقاضی با انجام این کار می تواند وقت انگشت نگاری را از یکی از دفاتر سفارت در تهران، امارات، ترکیه یا ارمنستان دریافت کند. اما قبل از هر اقدامی ضروری است بدانید که تکمیل فرم می تواند مثبت یا منفی بودن جواب ویزا را رقم زند از این رو ارائه اطلاعات و نحوه صحیح پر کردن فرم امری بسیار مهم در اقدام دریافت می باشد.

اطلاعات فرم آنلاین ویزای انگلیس

.

1- نوع و مدت ویزای درخواستی

در ابتدای فرم نوع ویزای درخواستی را باید مشخص کنید. انواع ویزای انگلیس موارد زیر را شامل می گردد:

  • توریستی، ملاقات اقوام و جهت بازدید از انگلستان (GENERAL VISITOR)
  • جهت ملاقات اقوام درجه یک که اقامت دائم یا نامحدود انگلیس را دارند (FAMILY VISITOR)
  • افرادی که جهت امور تجاری قصد ملاقات از انگلستان را دارند (BUSSINES VISITOR)
  • در خواست های دیگر (OTHER) که در صورت درخواست های دیگر می توانید در محل مشخص شده درباره آن شرح دهید.

پس از انتخاب نوع ویزا، مدت ویزای درخواستی را در قالب 6،2،5 یا 10 ساله مشخص می کنید.

2- مشخص محل انگشت نگاری

در ادامه باید محل مورد نظرتان را برای انگشت نگاری انتخاب کنید. موردی که می توانید انتخاب کنید تهران، دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا و ارمنستان را شامل می گردد.

نکته مهم اینکه انتخاب محل انگشت نگاری تنها مکن است زمان وقت دهی را جلو یا عقب انداخته و تاثیری در مدت زمان صدوریا نتیجه ویزای انگلیس ندارد. صدور ویزای انگلیس از روز انگشت نگاری و تحویل مدارک 15 الی 30 روز کاری به طول می انجامد.

3- اطلاعات شخصی

در ادامه فرایند فرم آنلاین ویزای انگلیس باید اطلاعات شخصی تکمیل گردد. این موارد تمامی اطلاعات متقاضی از جمله نام، نام خانوادگی، آدرس محل اقامت، شماره تماس، شرایط سکونت (مستاجر یا مالک)، مدت اقامت در منزل، آدرس ایمیل و … را شامل می گردد.

اطلاعات خواسته شده باید به صورت دقیق و صحیح تکمیل گردد.

4- اطلاعات پاسپورت

وارد کردن اطلاعات پاسپورت موردی ست که در قسمت بعدی فرم آنلاین ویزای انگلیس تکمیل می گردد. برای پر کردن این قسمت باید پاسپورت در دسترس متقاضی باشد.

جنسیت، شرایط تاهل، کشور صادر نماینده پاسپورت، تاریخ تولد، کشور محل تولد، شهر محل تولد، شماره پاسپورت، محل صدور پاسپورت، تاریخ صدور پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت از اطلاعاتی هستند که در این قسمت باید تکمیل شوند.

همچنین در صورت داشتن پاسپورت قبلی، شماره پاسپورت، تاریخ صدور و انقضای آن را ذکر کنید.

5- شرایط شغلی

این بخش مهترین مورد در تکمیل فرم کاناداست. چرا که ارائه مدارک شغلی با میزان درآمد مناسب ثابت می نماید که متقاضی دارای شغل مناسب بوده و از عهده مخارج سفر خود برمی آید. همچنین این مسئله در اقناع افسر سفارت جهت بازگشت متقاضی به ایران پس از خاتمه اعتبار ویزا نیز موثر می باشد.

شرایط شغلی (بازنشسته، بیکار، خود اشتغال، کارمند، دانش آموز یا دانشجو)، حوزه اشتغال، زمینه کاری، تاریخ اشتغال به کار، میزان درآمد، محل درآمد و شماره محل کار برای افراد شاغل و نام محل تحصیل، رشته تحصیلی و اتمام دوره تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان از اطلاعات درخواستی شرایط شغلی هستند.

6- تاریخ و برنامه سفر

در ابتدای فرم آنلاین ویزای انگلیس باید نوع ویزا را مشخص می کردید. در این قسمت نیز باید هدفتان از سفر به انگلیس و برنامه سفر خود را طبق نوع ویزایی که انتخای نموده اید ارائه دهید.

از این رو برای تکمیل این قسمت باید از تجربه کارشناسان ویزا استفاده کرد. تاریخ ورود به انگلیس، تاریخ خروج، محل اقامت، پیش بینی هزینه ها و … همه و همه مواردی هستند که در این قسمت باید با ارائه مدارک معتبر مانند بلیط رفت و برگشت، برگه واچر هتل، دعوت نامه و … تکمیل گردد.

7- اطلاعات مربوط به همسر (در صورت متاهل بودن با مطلقه)

این قسمت مخصوص افرادی ست که ازدواج نموده یا از همسر خود جداشده اند. نام و نام خانوادگی همسر (سابق یا فعلی)، تاریخ تولد، اینکه آیا با همسر خود زندگی می کنید یا خیر، آدرس محل زندگی همسر سابق و اینکه آیا با همسر خود سفر می کنید یا نه؟ از اطلاعات مندرج در این قسمت هستند.

8- اطلاعات مربوط به والدین

طبق درخواست سفارت انگلیس ذکر اطلاعات مربوط به والدین در فرم الزامیست. نام و نام خانوادگی مادر و پدر، تاریخ تولد مادر یا پدر، محل تولد پدر و مادر و در نهایت ملیت والدین از اطلاعات درخواستی این قسمت هستند.

9- اطلاعات مربوط به خویشاوندان مقیم انگلیس

چنانچه متقاضی خویشاوند یا دوستی در انگلیس داشته باشد باید اطلاعات آن شخص را در این قسمت وارد نمایند. نام و نام خانوادگی شخص، ملیت، نسبت، شرایط اقامت و اینکه آیا به وی دسترسی دارید یا خیر را باید در این قسمت پر کنید.

10- سابقه سفر

سابقه سفر، سفرهایی را که به مقاصد مختلف داشته اید را شامل می گردد. متقاضیانی که سابقه دریافت ویزای شینگن، ویزای کانادا و سایر ویزاهای معتبر را دارند احتمال دریافت ویزا برای آن ها بیشتر می گردد. چرا که این قضیه نشان می دهد متقاضی در هر سفر پس از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به کشور خود بازگشته و قصد اقامت دائم در انگلیس را ندارد.

بیشتر بخوانید …

ارائه چه مدارکی شانس دریافت ویزای انگلیس را بیشتر می نماید؟

چه کسانی شرایط دریافت ویزای انگلیس را دارند؟

سوالات متداول درباره وقت سفارت انگلیس

قیمت ویزای انگلیس چقدر است؟

پیکاپ ویزای انگلیس

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

افتخارات آژانس هواپیمایی خبرنگاران

چه ایرلاین هایی از تهران به کانادا پرواز دارند؟

با 10 غذای محبوب در ژاپن آشنا شوید

حمل کدام وسایل در پرواز ممنوع است؟

10 هتل لوکس ایران که باید در آنها اقامت کرد

منبع: ستاره ونک
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3062

به "ویزای آمریکا: فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای آمریکا: فرم آنلاین ویزای انگلیس چه اطلاعاتی را شامل می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید