قانون منع به کارگیری بازنشستگان موجب جوان گرایی در ساختار می شود

به گزارش مجله نماشو، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ضمن استقبال از اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در صورت تصویب، اظهار کرد: خوشبختانه تعداد مدیران و معاونان مشمول این قانون در سازمان زیاد نیستند اما اجرای این قانون موجب جوان‌گرایی در ساختار می‌شود که به آن نیاز است.

قانون منع به کارگیری بازنشستگان موجب جوان گرایی در ساختار می شود

به‌گزارش مجله نماشو به‌نقل از چمدان، قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان منتظر رأی نهایی شورای نگهبان است که در صورت تأیید این نهاد نظارتی، تعدادی از استانداران، معاونین وزرا، سفرا و شهرداران و سایر مدیران در سازمان‌ها و ارگان‌ها و…بازنشسته تلقی شده و باید از منصب و پست خود کناره‌گیری‌ کنند.

علی‌اصغر مونسان در حاشیه بازدید از سایت چمدان در روز خبرنگار در پاسخ به این پرسش که مشخصاً چه تعداد از مدیران و معاونان سازمانی و استانی در صورت تأیید این قانون باید با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خداحافظی کنند، گفت: اگر این قانون به تصویب شورای نگهبان برسد و ابلاغ شود ما قطعاً آن را به اجرا در خواهیم آورد. خوشبختانه در دستگاه اجرایی ما تعداد بالایی از معاونان و مدیران کل ستادی و استانی را در برنخواهد گرفت. در مورد معاونان همین چند نفری را که نام بردید در فهرست هستند که علی‌القاعده باید به قانون عمل کرد و این همکاران نیز آمادگی لازم را دارند چنانکه همان روزی که مجلس شورای اسلامی در مورد این قانون تصمیم گرفت، همگی به من اعلان آمادگی کردند. ما هم در مورد هر کس که مشمول این قانون شود پیگیری‌های لازم را خواهیم کرد.

او با اشاره به این که فهرست مشمولان این قانون تهیه شده و در انتظار نظر نهایی شورای نگهبان است، افزود: در مورد افرادی مانند جناب اقای دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل استان تهران که نام بردید، برخی افراد می‌توانند بازنشسته شوند از جمله ایشان اما هنوز بازنشسته نشده‌اند توجه داشته باشید که این قانون مشمول کسانی است که بازنشسته شدند نه آنهایی که می‌توانند بازنشسته شوند.

معاون رئیس جمهوری تأکید کرد: در صورت تصویب این قانون در مجموع جوان‌گرایی در بدنه دولت اتفاق خواهد افتاد که البته به آن نیاز است و اتفاق خوبی است.

منبع: chtn.ir
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 60

به "قانون منع به کارگیری بازنشستگان موجب جوان گرایی در ساختار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانون منع به کارگیری بازنشستگان موجب جوان گرایی در ساختار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید