قطر : تحریم ها امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید

به گزارش مجله نماشو، نماینده دائم قطر در سازمان ملل در بیانیه ای ارسالی به شورای امنیت، کشورهای تحریم کننده قطر را به نقض قوانین بین المللی و تحریم قطر بدون توجه به تبعات آن بر امنیت و ثبات منطقه متهم کرد.

قطر : تحریم ها امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کشور قطر با وارد کردن انتقادهای تازه از برنامه تحریم هایی که همسایگانش علیه آن در پیش گرفته اند درباره خطرهای این تحریم ها برای همه منطقه هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، این سخنان را علیاء أحمد بن سیف آل ثانی فرستاده دائم قطر نزد سازمان ملل در بیانیه ای به شورای امنیت درباره حفاظت از غیرنظامیان در درگیری های مسلحانه برگزار نموده بود بیان داشت.

دیپلمات قطر با اشاره به تاکید شورای امنیت بر اهمیت پیشگیری از درگیری در چارچوب تعهد به اقدام جمعی برای رهایی مردم در سراسر دنیا از رنج ها و ویرانی های ناشی از درگیری ها و ترویج صلح و امنیت بین المللی گفت: دوحه متاسف است که این رویکرد در موارد متعددی رعایت نشده است در حالی که کمپین تحریم قطر در پنجم ژوئن آینده وارد پنجمین سال خود خواهد شد.

او اضافه نمود: کمپین تحریم قطر به بهانه های ساختگی و دروغین و بدون هیچ گونه نگرانی از عواقب فاجعه آمیز آن برای امنیت و ثبات منطقه تحمیل شده است در زمانی که منطقه عربی شاهد بحران ها و درگیری های بسیاری است و باعث رنج فراوان شده است.

قطر کشورهای تحریم کننده را متهم کرد که آنها مسیری را انتخاب کردند که نقض مفاد حقوق بین الملل است و با جهت گیری های جامعه دنیای مغایرت دارد، به جای اینکه به دنبال مشارکت در حل و حل این بحران ها و دلایل اصلی آنها باشند.

عربستان، مصر، امارات و بحرین از حدود سه سال پیش روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کردند و 13 شرط از جمله کاهش روابط با تهران، تعطیلی شبکه الجزیره و قطع حمایت از اخوان المسلمین و حماس را از برای از سرگیری این روابط مشخص کردند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 3824

به "قطر : تحریم ها امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر : تحریم ها امنیت و ثبات منطقه را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید