لغو تحریم های کانادا علیه ایران به مین خورد

به گزارش مجله نماشو، یک تحلیلگر کانادایی با بیان این که دولت سابق محافظه کار کانادا با انعقاد بعضی مقررات لغو تحریم های ایران توسط لیبرال ها را مشکل نموده است گفت: در واقع محافظه کاران موضوع روابط با ایران را مین گذاری نموده اند.

لغو تحریم های کانادا علیه ایران به مین خورد

از سفر با تور کانادا ارزان قیمت لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری سی بی سی، یک تحلیلگر سابق ارتش کانادا و کارشناس مسائل خارومیانه گفت، دولت سابق محافظه کار کانادا با انعقاد بعضی مقررات که مانع از لغو تحریم های ایران توسط لیبرال ها می گردد، روابط خارجی این کشور را مین گذاری نموده است.

توماس ژونو، کارشناس مسائل ایران در دانشگاه اوتاوا که 11 سال در وزارت دفاع کانادا خدمت نموده، قانون عدالت برای قربانیان تروریزم و قرار دادن نام ایران در فهرست دولت های حامی تروریزم را از موانع پیش روی دولت جدید کانادا برای لغو تحریم های ایران مطرح کرد.

در سال 2012، مجلس کانادا قانون عدالت برای قربانیان تروریزم را به تصویب رساند که به قربانیان حملات تروریستی اجازه می داد علیه کشورهایی که در فهرست کشورهای حامی تروریزم قرار دارند اقامه دعوا نمایند.

در عین حال، به رغم اجرایی شدن توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی و لغو تحریم ها علیه این کشور، دولت کانادا هنوز تحریم های خود علیه ایران را لغو ننموده است.

ژونو روز سه شنبه گفت: محافظه کاران موضوع روابط با ایران را مین گذاری نموده اند.

وی اضافه کرد، این دو قانون همچنین بر تصمیم دولت لیبرال کانادا و وعده انتخاباتی اش برای بازگشایی سفارت کانادا در تهران و از سرگیری روابط دیپلماتیک با ایران که محافظه کاران در سال 2012 قطع کردند تاثیر می گذارد.

این کارشناس اضافه کرد: این مسائل را پیچیده می نماید. درک من این است که دولت برای یافتن راهی برای چگونگی روبروه با این موضوع با مشکل روبرو است.

ژونو گفت، احتمالا قدم های حقوقی ای هست که دولت می تواند برای برداشتن موانع بردارد، اما این کارها زمان خواهد برد.

سازمان امور جهانی کانادا که مدیریت روابط دیپلماتیک و کنسولی این کشور را بر عهده دارد گفته قرار داشتن نام ایران در فهرست کشورهای حامی تروریزم کانادا را از برقراری ارتباط با مقامات ایرانی باز نمی دارد.

136

منبع: تسنیم
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1398 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 406

به "لغو تحریم های کانادا علیه ایران به مین خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تحریم های کانادا علیه ایران به مین خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید