محمد منصوری: امیدوار به کسب 4 یا 5 سهمیه المپیک هستیم، عجله ای برای بازگشت محجوب به جودو نداریم

به گزارش مجله نماشو، محمد منصوری، سرمربی تیم ملی جودوی کشورمان گفت: در شرایط فعلی اصلاً به دنبال مدال نیستیم و هدف اصلی ما مسابقات کسب سهمیه المپیک است و امیدواریم به چهار یا پنج سهمیه دست پیدا کنیم.

محمد منصوری: امیدوار به کسب 4 یا 5 سهمیه المپیک هستیم، عجله ای برای بازگشت محجوب به جودو نداریم

محمد منصوری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد وضعیت جواد محجوب گفت: جواد روز شنبه هفته گذشته تحت نظر دکتر کیهانی مورد عمل جراحی نهاده شد. کیهانی در حال حاضر یکی از بهترین پزشکان کشورمان است که پیش از این، بهداد سلیمی را قبل از المپیک و رضا یزدانی را قبل از مسابقات دنیای جراحی نموده بود. خدا را شکر دکتر کیهانی هم از عمل محجوب رضایت داشت.

وی در خصوص مدت دوری محجوب از میادین توضیح داد: با توجه به نظر دکتر کیهانی، مدت دوری محجوب از میادین پنج ماه خواهد بود و با توجه به اینکه فرصت کافی برای حضور او در مسابقات کسب سهمیه وجود خواهد داشت، عجله ای برای بازگشت جواد نخواهیم داشت. برنامه ما حضور محجوب از اواسط سال 2019 در مسابقات خواهد بود و قصد داریم رفته رفته او را به میادین بازگردانیم.

سرمربی تیم ملی جودو در پاسخ به این سؤال که با توجه به مصدومیت سنگین محجوب امکان بازگشت موفق او به جودو وجود خواهد داشت، گفت: محجوب روحیه خیلی خوبی دارد و همان طور که پیش از این نیز گفتم قبل از مصدومیت در میان بهترین جودوکاران سنگین وزن دنیا قرار داشت. قطعاً با توجه به اینکه او مشکل روحی و روانی ندارد با آمادگی نسبی به میادین بازخواهد گشت. ما مطمئن بودیم اگر محجوب در مسابقات دنیای مصدوم نشده بود به مدال دست می یافت و ما را صاحب یک رکورد فوق العاده در مسابقات دنیای می کرد.

منصوری با ابراز امیدواری برای بازگشت موفق محجوب مطرح نمود: همان طور که گفتم با توجه به شرایط روحی خوب محجوب امیدوارم او خیلی زود به میادین بازگردد. در همین راستا قرار است با برنامه مربی بدنساز تیم ملی، محجوب از ماه دیگر آب درمانی را شروع کند و تمرینات وزنه بالا تنه و هوازی را انجام بدهد تا در این مدت نیز بیکار نباشد.

وی در خصوص شرایط تیم ملی برای مسابقات گرنداسلم ابوظبی هم گفت: تا روز چهارشنبه تمرینات بسیار خوبی را در تهران پیگیری کردیم و قرار است با سه جودوکار نیز در مسابقات ابوظبی حاضر شویم. در این مسابقات ابوالفضل محمودی که سال گذشته در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به مدال دست یافت، در وزن 60- کیلوگرم حضور خواهد داشت. قطعاً بریمانلو و ملایی نیز بعد از هدف اصلی ما که بازی های آسیایی و مسابقات دنیای بود، اُفت خواهند داشت. تنها هدف ما از حضور این نفرات در مسابقات ابوظبی این است که این نفرات از رنکینگ فدراسیون دنیای عقب نیفتند.

سرمربی تیم ملی جودو خاطر نشان کرد: بریمانلو در حال حاضر در صندلی یازدهم رنکینگ دنیا و پنجم رنکینگ المپیک قرار گرفته است و ملایی نیز در رده بندی دنیا و المپیک در صندلی نخست قرار گرفته است. در شرایط فعلی نیز اصلاً به دنبال مدال نیستیم و هدف اصلی ما مسابقات المپیک و کسب سهمیه این رویداد است و امیدوارم بتوانیم چهار یا پنج سهمیه المپیک توکیو را نیز کسب کنیم.

منصوری در سرانجام در خصوص دلایل عدم همراهی علیرضا خجسته گفت: خجسته در حال حاضر زیر نظر دکتر رامین امیرساسان یکی از بهترین مربیان تغذیه نهاده شده و قرار است با مشورت ایشان که با تیم ملی کشتی نیز همکاری دارد به صورت اصولی به کم کردن وزن خود بپردازد. علیرضا قرار است استارت خود را از مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی داشته باشد. نظر خود خجسته حضورش در وزن فعلی بود و ما نیز با مشورت دکتر ساسان تصمیم گرفتیم در وزن 66 کیلوگرم به فعالیت خود ادامه بدهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 2754

به "محمد منصوری: امیدوار به کسب 4 یا 5 سهمیه المپیک هستیم، عجله ای برای بازگشت محجوب به جودو نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد منصوری: امیدوار به کسب 4 یا 5 سهمیه المپیک هستیم، عجله ای برای بازگشت محجوب به جودو نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید