مصوبات جدید ستاد ملی کرونا؛ همراه داشتن کارت ملی برای استفاده از حمل و نقل عمومی الزامی است

به گزارش مجله نماشو، تهران (پانا) - سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از الزام همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمت در ادارات و همچنین استفاده از حمل و نقل عمومی، جهت کنترل افراد کرونا مثبت اطلاع داد.

مصوبات جدید ستاد ملی کرونا؛ همراه داشتن کارت ملی برای استفاده از حمل و نقل عمومی الزامی است

علیرضا رئیسی درباره مصوبات امروز ستاد کرونا اظهار کرد: یکی از مصوبات امروز ستاد ملی مقابله کرونا که یکی از مصوبات خوب است و برای اینکه بتوان از حضور افراد کرونا مثبت در حمل و نقل عمومی و ادارات جلوگیری کرد، همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمت است.

وی تاکید نمود: اگر قرار است هموطنان به اداره ای برای دریافت خدمت مراجعه نمایند، باید کارت ملی به همراه داشته باشند. این اقدام برای حفظ سلامت خودشان و دیگران است. در این صورت اگر آزمایش مثبت داشته باشند، با کارت ملی قابل چک کردن است و می توانند از افراد در معرض خطر محافظت نمایند.

فرایند رو به کاهش بیماری کرونا

سخنگوی ستاد ملی کرونا درباره رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: با توجه به رعایتی که مردم انجام دادند و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی که به بالای 90 درصد رسیده است، فرایند بیماری رو به کاهش گذاشته و اکنون در 160 شهر و شهرستان قرمز، حدود 145 شهر فرایند رو به کاهش دارند و فرایند کاهشی شروع شده که بسیار جای خوشحالی است و در 15 شهر باقی مانده نیز فکر می کنم طی این هفته فرایند کاهش شروع خواهد شد.

رئیسی اضافه کرد: 89 شهری که قرمز بودند و از 5 آبان در 43 شهر محدودیت ها را شروع کردیم و 14 آبان نیز 46 شهر دیگر به آنها اضافه شدند، از مجموعه این 89 شهر به جز دو شهر، همه از حالت قرمز خارج شده و به نارنجی و زرد بدل شده اند که نشان دهنده رعایت بسیار خوب مردم است.

وی تاکید نمود: برای کاهش فرایند فوتی ها هم باید منتظر باشیم. با توجه به اینکه در حال حاضر میزان ورودی به بیمارستان ها و بستری رو به کاهش گذاشته، حدود دو تا سه هفته دیگر آثار این موضوع را خواهیم دید. میزان فوتی ها نیز کاهش می یابد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: نباید دوباره فریب این را بخوریم که چون فرایند بیماری رو به کاهش گذاشته دیگر احتیاج به اقدامات خاصی نیست، بلکه آقای رییس جمهور هم تاکید نمودند که اقدامات زیادی باید انجام گردد. همچنان باید بحث استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و... را باید جدی بگیریم. ترددهای غیر ضروری را حذف نموده و از حضور در جشن ها و مراسم های پرتجمع به ویژه در فضاهای بسته باید پرهیز کرد. با توجه به سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره و کاهش تهویه، این مضوع می تواند برای شیوع بیماری بسیار موثر باشد. خوشبختانه ما میزان تست ها را تا خاتمه این ماه به 100 تا 120 هزار تست در روز خواهیم رساند.

رئیسی گفت: همچنین با توجه به سامانه یکپارچه رصد آزمایش هایی که ایجاد کردیم، تمام آزمایش های مثبت در یک بانک اطلاعاتی جمع آوری می گردد و طی چهار روز گذشته از حضور و سفر 1748 نفر فردی که مثبت بودند و قصد خرید بلیت و مسافرت با اتوبوس، هواپیما و قطار داشتند جلوگیری کردیم. زیرا توانستیم از این سامانه استفاده کنیم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: یکی از مصوبات امروز ستاد ملی کرونا که یکی از مصوبات خوب است ،این است که فکر می کنم برای اینکه بتوانیم از حضور افراد کرونا مثبت در حمل و نقل عمومی و ادارات جلوگیری کنیم، این است که همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمت، الزامی است. بنابراین هموطنان اگر قرار است به اداره ای برای دریافت خدمت مراجعه نمایند، باید کارت ملی به همراه داشته باشند.

وی اضافه کرد: این اقدام برای حفظ سلامت خودشان و دیگران است. در این صورت اگر آزمایش مثبت داشته باشند، با کارت ملی قابل چک کرن است و می توانند از افراد در معرض خطر محافظت نمایند. ادارات دولتی همه تعطیل هستند، مگر اینکه بالاترین مقام مسئول یک دستگاه یا اداره الزامی برای حضور حداقلی کارکنان داشته باشد. بنابراین یک حضور حداقلی برای کارکنان دولت در این هفته مد نظر است.

رئسی تاکید نمود: برنامه ما یک محدودیت هوشمند است. به طوری که دوشنبه هفته جاری مجددا شرایط شیوع و بروز بیماری را رصد می کنیم و اگر شهرهایی در شرایط قرمز یا نارنجی باشند، اعمال محدودیت می کنیم و اگر شهر یا شهرستانی از قرمز به نارنجی یا زرد بدل شده باشد، محدودیت ها به همان نسبت کاهش می یابد. امیدوارم رعایت پروتکل ها همچنان ادامه یابد. نیروی انتظامی، مردم، وزارت راه و ... بسیار یاری کردند و از همه مردم به دلیل مسئولین پذیری شان تشکر می کنم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 1418

به "مصوبات جدید ستاد ملی کرونا؛ همراه داشتن کارت ملی برای استفاده از حمل و نقل عمومی الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصوبات جدید ستاد ملی کرونا؛ همراه داشتن کارت ملی برای استفاده از حمل و نقل عمومی الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید