ناکامی اتحادیه اروپا در صدور بیانیه در حمایت از کانادا در مناقشه با عربستان

به گزارش مجله نماشو، اتحادیه اروپا طرح خود را برای صدور یک بیانیه رسمی و علنی در حمایت از کانادا در مورد مناقشه دیپلماتیک با عربستان سعودی را به حالت تعلیق درآورده است.

ناکامی اتحادیه اروپا در صدور بیانیه در حمایت از کانادا در مناقشه با عربستان

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وبگاه خبری بازفید به نقل از منابع مطلع فاش نموده است که اتحادیه اروپا به خاطر عدم توافق کشورهای عضو نتوانسته است یک بیانیه رسمی و علنی را در حمایت از کانادا در مناقشه دیپلماتیک با عربستان سعودی صادر کند و به جای آن ترجیح داده است تا نگرانی های خود درباره وضعیت حقوق بشر را در یک نشست خصوصی با مقام های ریاض در میان بگذارد.

وبگاه بازفید اضافه کرد: هیئتی متشکل از سفرای اروپایی یک متن دیپلماتیک رسمی را به عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان سعودی در نشست روز آدینه تحویل داده اند. این اقدام پس از آن صورت گرفته است که اتحادیه اروپا نتوانسته است بیانیه رسمی و علنی را در حمایت از کانادا در مناقشه حقوق بشری را عربستان سعودی صادر کند.

یک مقام ارشد اروپایی، عدم دستیابی به توافق نهایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای صدور این بیانیه را مایوس نماینده ارزیابی کرد و گفت: قانون تصمیم گیری اتحادیه اروپا که بر اساس اجماع و اتفاق نظر همه اعضا است باید تغییر کند و به جای آن یک سیستم مبتنی بر رای اکثریت اعمال گردد.

اتحادیه اروپا در نامه ای که به وزیر خارجه عربستان سعودی تحویل داده است، خواهان همکاری نزدیک تر بروکسل و ریاض شده است. اتحادیه اروپا همچنین خواهان ادامه اصلاحات در عربستان شده است.

این منبع مطلع اروپایی اضافه کرد: عادل الجبیر نیز به این مساله اشاره نموده است که ریاض شواهدی در اختیار دارد که بعضی از بازداشت شدگان با کشورهای خارجی ارتباط دارند و با دریافت منابع اقتصادی از کشورهای خارجی اطلاعاتی را به آنها منتقل می نمایند.

عادل الجبیر گفت: همه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس به غیر از قطر و اتحادیه عرب و بعضی کشورهای آسیایی و روسیه از ریاض در این مناقشه حقوق بشری با کانادا حمایت نموده اند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 444

به "ناکامی اتحادیه اروپا در صدور بیانیه در حمایت از کانادا در مناقشه با عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناکامی اتحادیه اروپا در صدور بیانیه در حمایت از کانادا در مناقشه با عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید