نمونه جدید پهپاد فرپاد در اختیار یگان های عملیاتی قرار گرفته است

به گزارش مجله نماشو، فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به توان یگان پهپاد نیروی زمینی ارتش گفت: نمونه جدیدی از پهپاد دست پرتاب فرپاد در این نیرو ساخته شده و در اختیار یگان های عملیاتی قرار گرفته است.

نمونه جدید پهپاد فرپاد در اختیار یگان های عملیاتی قرار گرفته است

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره آخرین دستاوردهای سازمان جهاد خودکفایی این نیرو در حوزه طراحی و ساخت سامانه های پهپادی، گفت: نیروی زمینی ارتش نمونه جدیدی از پهپاد دست پرتاب فرپاد را ساخته و در اختیار یگان های عملیاتی قرار داده است.

وی افزود: این سامانه پهپادی دیگر در حوزه تحقیقاتی نیست؛ چرا که تست های میدانی آن انجام شده است و در حوزه عملیاتی در اختیار یگان های این نیرو قرار گرفته است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه این پهپاد دست پرتاب در حوزه شناسایی و مراقبت از خطوط مرزی و سایر عملیات های مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: از پهپاد فرپاد در راستای تجهیز تیپ های متحرک هجومی و واکنش سریع و یگان های اطلاعاتی استفاده می شود.

امیر سرتیپ حیدری با تاکید بر اینکه پهپاد فرپاد مجهز به سامانه خلبان اتوماتیک و ایستگاه زمینی قابل حمل است، افزود: این پهپاد در حوزه جنگ الکترونیک نیز از قابلیت های لازم برخوردار بوده و همچنین توانایی کشف اهداف به صورت تصویری را دارد.

امیر سرتیپ حیدری در خاتمه افزود: نیروی زمینی ارتش در حوزه پهپاد سابقه طولایی دارد و امروز از انواع سامانه های پهپادی از جمله سامانه های پهپادی رادارگریز و پهپاد با قابلیت پرواز در شب و شناسایی و رزمی برخوردار است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: namasho.ir شناسه مطلب: 4204

به "نمونه جدید پهپاد فرپاد در اختیار یگان های عملیاتی قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمونه جدید پهپاد فرپاد در اختیار یگان های عملیاتی قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید